אשכול: יש אלוהים?
צפיה בהודעה בודדת
ישן 18-01-08, 19:40   #343
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ///Efi///
תקשיבו רגע...
אני הולך ברחוב פיתאום אני רואה שעון.
מה תגידו לי? שהיה המפץ הגדול ואז האטמוספירה של כדור הארץ והשמש, ואבולוציה ובסוף השעון הגיע. זה הרי לא נכון כי מישו בנה את השעון וזרק אותו שם!
אז איך שעון שמורכב בלחץ מ50 חלקים מישו היה חייב ליבנות אותו, אבל יקום שלם שצריך מאה ספרות רק בשביל לירשום את כמות האטומים שנימצאים בוא, כל זה קרה מעצמו...
לא נישמע הגיוני...
וגם ניוטון וגם אינשטיין וגם הרבה חכמים שהבינו איך העולם בנוי היו אנשים מאמינים

ואין טעם להיתווכח כי לאף אחד פה אין ידע של רב / כומר/ שייח/ נזיר בודהיסטי כדי להוכיח שיש אלוהים וגם אף אחד פה הוא לא פרופסור בעל פרסי נובל בפיזיקה שיכול להוכיח אחרת... זה פשוט טיפשי להיתווכח כשאין מספיק ידע
טיעון השעון הוא טיעון בן כ150 שנה שהוצג לראשונה על ידי כומר נוצרי. הטיעון הזה הופרך כיוון שהאבולוציה לא עובדת ככה. אתה מוזמן לקרוא את "השען העיוור" של ריצ'רד דוקינס, הוא מפריך את הטיעון בצורה יפה ומסביר כיצד האבולוציה כן עובדת. איינשטיין האמין באלוהים אבל לא באלוהים פרטי כמו שהדתות מאמינות. מעבר לזה, אתה עושה פה כשל לוגי של appeal to authority - אז מה אם איינשטיין האמין באלוהים? איינשטיין היה סמכות בפיזיקה, לא בתאולוגיה. בנוסף, אין צורך להיות רב ואין צורך להיות זוכה פרס נובל לפיזיקה בשביל לדון בזה כל עוד אומרים דברים נכונים - אני לא אתווכח שאכן נאמרו הרבה שטויות לאורך הפוסט.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט