צפיה בהודעה בודדת
ישן 15-10-06, 19:51   #1
טל יואב
יואב טל

הסמל האישי שלטל יואב

כללי:: חובב מושבע על ענף פיתוח הגוף
עוסק ב:: קידום הענף פיתוח הגוף בישראל
חדר כושר: go-active
ברירת מחדל כרטיס - ביקור , גיל גרנות האיש והאגדה

גיל גרנות שם דבר בספורט פיתוח הגוף הישראלי מכונה ג"ו ויידר הישראלי בארץ מכין את האלופים לתחרויות פיתוח הגוף יועץ ומומחה תזונה לכל מטרה .תחת חגורתו נרשמו הישגים יפים ומרשימים להלן כתבת הפרופיל עליו .להיכנס קצת יותר לעולמו המסתורי של האיש והאגדה . אם יש לך את גיל לצידך יש לך את ההבטחה להצליח בתחום פיתוח הגוף , אחד מאבני היסוד של הספורט בארץ. גיל כבש את קהל הספורטאים בזמן מאוד קצר יחסית, עקב אופיו והחן המיוחד שלו . ראיון קצת אחר ,שלושה חברים ותיקים שנפגשים לכוס קפה , בראיון היה נוכח אביב עומר, המכונה גם הניגרי הענק , מר הצפון , ומקום שני מר ישראל לשנת 2006, גיל גרנות, ואני עבדכם הנאמן יואב טל .

גיל כמה שנים אתה עוסק בענף ?
אני עוסק בענף ספורט פיתוח הגוף שש וחצי שנים .
וכמה מתוכם זה ישראל בודי ?
ארבע וחצי שנים , בהתחלה התחלתי לעבוד מהבית , לאט לאט עד אשר הגענו לחנויות היום.
כמה זמן עד אשר החנות הראשונה נפתחה ?
שנה עד אשר פתחנו את החנות הראשונה .
אך הגעת לכל העניין הזה של פיתוח הגוף ?
בעבר הייתי ילד שמן בלי מודעות לספורט. כאשר הייתי מאושפז בבית החולים (עברתי מספר ניתוחים בריאות) הגעתי להחלטה לשנות את המראה שלי,, נכנסתי לזה לאט לאט יישמתי את זה בהתחלה על עצמי והתחלתי במקביל ללמוד תזונה. בהתחלה למדתי מספרים באנגלית ובעברית . אח"כ התחלתי ללמוד בוינגייט על הדרכת כושר ותזונת ספורט . התפתחתי והמשכתי בעוד מגוון קורסים שונים כגון פציעות ספורט , פיזיולוגיה וכ"ו, באיזשהו שלב עשיתי לימודים בארה"ב דרך "מיילים " עם חבר ב ה-ISSA ארה"ב שזה משהו מקביל לוינגייט בארץ, סגנון הלימודים הוא כמו האוניברסיטה הפתוחה.

כיצד אתה רואה את הפוטנציאל בענף בארץ ?
אנחנו לא באותה הרמה של ארה"ב כי החבר'ה כאן בארץ לא יכולים ומוכנים לקבל במאה אחוז את מה שצריך לעשות על מנת להגיע לרמה הזאת. אני לא מאשים אותם, אורח החיים בארץ קשה ואחרי הכל אתה לא מקבל על זה שום דבר בתמורה . אם תשווה אותנו לארה"ב, בשנות השיא של הספורטאים בארץ הם צריכים להתגייס, המדינה לא תומכת בהם, לכן 90 % מהם פשוט חייבים לפרוש מהספורט ולהמתין 3 שנים. זאת אחת הסיבות למה החבר'ה מהמגזר הערבי כל כך מצליחים בארץ.

הצבא לא מכיר את זה כל כך ולא יכול לתת לספורטאים אלו תנאים של ספורטאי מצטיין ?
יש רק אחד או שתיים כאלו בארץ והם דרך איגוד IFBB אחד מהם אני יודע שהוא מוחתם על חוזה שאסור לו להופיע ב- NABBA אחד שאני מנחה אותו בייעוץ תזונה בחור מהצפון . שמור אלירן בנימין.

אם אתה חובבן בארה"ב אתה גם לא מקבל שום דבר בתמורה לא ?
כן , אתה יכול להתקדם בפרסום , גם אם אתה לא מקצוען אתה יכול לפרסם "ליין " של מוצרים של תוספי מזון, ביגוד או כל דבר אחר .

יהיה איזשהו שלב שפיתוח הגוף בארץ יהיה פופולארי כמו כדור רגל ?
בחיים לא. לא בזמן הקרוב , אני מאוד מקווה, זה החלום שלי . מתי שאני חושב ש... אתה יודע מה ? אתה יודע מתי אני הכי מתאכזב כשאנו מגיעים לתחרות כל פעם מחדש במר ישראל , כל שנה אומרים לנו שהשנה זה יהיה מיוחד שיהיו הרבה אנשים , יהיה טלוויזיה , ואז אנו מגיעים ומגלים שהרמה ירדה בכמה רמות אחורה .

אתה מפנה אצבע מאשימה כלפיי האיגודים השונים וראשי המארגנים ? יש למה לצפות בשנה הבאה ?
אנו מקווים שאכן אלי אנה יעשה משהו מיוחד בשנה הבאה , אני סומך על אלי אנה שבגלל השם שלו הוא יעשה משהו מיוחד לפחות בפעם הראשונה משהו מאוד איכותי .

מה דעתך על האיגודים השונים בארץ במה הם שונים זה מזה ?
אני יכול להגיד לך שב- NABBA יש יותר אוירה והיא יותר מעניינת וכייף יותר לעבוד בתחרות ב-NABBA , אך השנה את המקצוענים ראינו ב אצל ה- IFBB .

במה זה מתבטא ?
ברמת האנשים שמגיעים בד"כ . בחיטוב בהופעה .

מדוע הפסקת עם האימונים הרציניים , אומנם מעולם לא התחרית אך היית "סוס לא קטן " מה קרה ?
השיא שלי במשקל גוף היה 82 ק"ג על 1.73 גובה , עם 15% שומן גוף . מפתח גוף אני לא, בשבילי זה רק תחביב. שנשאר בתחום הב-ר-י-א!

הרי אתה עצמאי אף אחד לא אומר לך מה לעשות למה הפסקת ?
יש לנו שאיפה אחת והיא להתקדם עד כמה שיותר היום בעידן האינטרנט העבודה היא 24 שעות ביממה . אין מה לעשות אני כרגע מנסה לחזור לאט לאט , זה לא קל בכל מכון שאני מנסה להתאמן כולם מציקים לי בזמן האימון בשאלות על תזונה ומוצרי תוספי מזון , אני נכנס לכל אחד מחדרי הכושר ברמת גן וכולם ישר מפציצים אותי בשאלות, ואני תמיד מנסה לענות לכולם. בסוף במקום אימון אני מעבר ההרצאה.

מה מייחד את ישראל בודי ?
אמינות . אם יכנס אליי בחור מחר ויבקש ממני תוסף לעלייה במאסה ובו זמנית תוסף לשריפת שומנים , אני לא ידחוף לו סתם תוספים רק לבצע מכירה , אלה אני יישב ויסביר לו שזה לא הולך ביחד . אולי אני יפסיד מכירה , אבל אותו לקוח ידע שאנו אמיתיים וכנים והוא יחזור.אולי הוא לא יקנה ממני ב- 1,000 ₪ אבל הוא ידע שיש לו למי לגשת והוא יאמין לי ב-100% .
הכתב הראשון של ישראל בודי .
טל יואב מנותק   הגב עם ציטוט