ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-11-10, 17:41   #21
Vader1
חבר פעיל

עוסק ב:: SS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי orelch2 צפה בהודעה
ss זו תוכנית שמבוססת על תרגילים מורכבים שעובדים לך על כל הגוף.. מקווה שהבנת
את זה אני יודע, אני פשוט לא ראיתי איך זה עובד על בטן...

Vader1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-11-10, 17:44   #22
No Troll
Banned

חדר כושר: WFAC

בכל התרגילים הבטן עובדת, מה הבעיה?
No Troll מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 09-11-10, 19:08   #23
ח1צן
Banned

שגם שרירים אחרים עובדים, זאת בעיה גדולה.
ח1צן מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-11-10, 02:28   #24
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

בגלל שהשאלה הזאת עולה יותר מדי פעמים ורוב התשובות הן "הבטן עובדת" אני אנסה להרחיב טיפה:

הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט), כמובן שיש גם קבוצות שרירים שאתה לא מכיר בכלל או רוב האוכלוסיה העממית לא מכירה(כמו הrotaor cuff לדוג') שעובדות בצורה טובה הרבה יותר מאשר בכל תוכנית שמשלבת יותר מדי מכונות. אני מבין את הבהלה והאובססיה לבטן, אבל את התכנית הזאת לא בנו מהאוויר ומי שביסס אותה על מחקרים ותוכניות אחרות לא ילד.

קח תרגיל פשוט יחסית(למרות שטכנית התזמון והטכניקה בו הרבה יותר קריטיים מבנץ' לדוג'), פרס בעמידה, אם הבטן לא תהיה בכיווץ סטטי אתה תעוף ותיפול עם המוט אחורה/לצד או שמשהו רע יקרה בחוליות של עמוד השדרה(סביר להניח שבין L1-L5 בlumbar), ואם הזוקפים לא יעבדו בכיווץ סטטי אתה תתכופף ותיפול קדימה עם המשקל, לא יעזור כל העברת הכוחות לא תהיה אפקטיבית אם לא תהיה מכווץ. קורה הרבה שתראה אנשים עם שיווי משקל לקוי מתנדנדים כי הם לא מכווצים כמו שצריך בתרגיל הזה.

בכל תנועה מורכבת עם הרבה שרירים בתכנית הבטן עובדת לרוב בכיווץ איזומטרי בצורה האנטומית הנכונה ביותר ולא כמו בכפיפות בטן בוריאציות הזויות שהשטן יודע מאיפה המציאו.
אם אתה רוצה יותר מידע תקנה ספר בסיסי בקיניזיולוגיה ותנתח את התרגילים בעצמך, לא תורה מסיני.

היופי בss שיש בה איזון כך שהגוף עובד בצורה אפקטיבית והכי קרובה לאנטומיה הטבעית שלו, הרגליים יהיו הכי גדולות, הזוקפים והבטן יתמכו בכל תנועה שהיא, הגב יתחזק שני אחרי הרגליים וכו'.

עכשיו אם אתה מהאנשים שממש אובססיביים לבטן ההמלצה היחידה שלי(ושוב, אני לא רואה סיבה לעשות את זה) אם כבר אז לעבוד על הרחב בטני(תרגילים סטטיים) ולא לחשוב בכלל על כפיפות בטן או כיפופי ירכיים לכיוון הבטן, תם העידן שלהם. למרות שגם הרחב בטני עובד בתכנית, אבל זה שריר מוזנח יחסית בבטן באוכלוסיה הכללית. וכדי להכניס לפרופורציה 3 סטים של דקה ורבע בטן סטטית יספיקו, משמע 5 דק' עבודה.
ברגע שאני אעשה חיטוב אחרי SS אני אעלה תמונות בטן כדי שאנשים יראו שלא חובה לעשות 400 כפיפות בשבוע.

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr

נערך לאחרונה על ידי SmokingSnake, 10-11-10 בשעה 02:37.
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-11-10, 11:39   #25
Vader1
חבר פעיל

עוסק ב:: SS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smokingsnake צפה בהודעה
בגלל שהשאלה הזאת עולה יותר מדי פעמים ורוב התשובות הן "הבטן עובדת" אני אנסה להרחיב טיפה:

הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט), כמובן שיש גם קבוצות שרירים שאתה לא מכיר בכלל או רוב האוכלוסיה העממית לא מכירה(כמו הrotaor cuff לדוג') שעובדות בצורה טובה הרבה יותר מאשר בכל תוכנית שמשלבת יותר מדי מכונות. אני מבין את הבהלה והאובססיה לבטן, אבל את התכנית הזאת לא בנו מהאוויר ומי שביסס אותה על מחקרים ותוכניות אחרות לא ילד.

קח תרגיל פשוט יחסית(למרות שטכנית התזמון והטכניקה בו הרבה יותר קריטיים מבנץ' לדוג'), פרס בעמידה, אם הבטן לא תהיה בכיווץ סטטי אתה תעוף ותיפול עם המוט אחורה/לצד או שמשהו רע יקרה בחוליות של עמוד השדרה(סביר להניח שבין l1-l5 בlumbar), ואם הזוקפים לא יעבדו בכיווץ סטטי אתה תתכופף ותיפול קדימה עם המשקל, לא יעזור כל העברת הכוחות לא תהיה אפקטיבית אם לא תהיה מכווץ. קורה הרבה שתראה אנשים עם שיווי משקל לקוי מתנדנדים כי הם לא מכווצים כמו שצריך בתרגיל הזה.

בכל תנועה מורכבת עם הרבה שרירים בתכנית הבטן עובדת לרוב בכיווץ איזומטרי בצורה האנטומית הנכונה ביותר ולא כמו בכפיפות בטן בוריאציות הזויות שהשטן יודע מאיפה המציאו.
אם אתה רוצה יותר מידע תקנה ספר בסיסי בקיניזיולוגיה ותנתח את התרגילים בעצמך, לא תורה מסיני.

היופי בss שיש בה איזון כך שהגוף עובד בצורה אפקטיבית והכי קרובה לאנטומיה הטבעית שלו, הרגליים יהיו הכי גדולות, הזוקפים והבטן יתמכו בכל תנועה שהיא, הגב יתחזק שני אחרי הרגליים וכו'.

עכשיו אם אתה מהאנשים שממש אובססיביים לבטן ההמלצה היחידה שלי(ושוב, אני לא רואה סיבה לעשות את זה) אם כבר אז לעבוד על הרחב בטני(תרגילים סטטיים) ולא לחשוב בכלל על כפיפות בטן או כיפופי ירכיים לכיוון הבטן, תם העידן שלהם. למרות שגם הרחב בטני עובד בתכנית, אבל זה שריר מוזנח יחסית בבטן באוכלוסיה הכללית. וכדי להכניס לפרופורציה 3 סטים של דקה ורבע בטן סטטית יספיקו, משמע 5 דק' עבודה.
ברגע שאני אעשה חיטוב אחרי ss אני אעלה תמונות בטן כדי שאנשים יראו שלא חובה לעשות 400 כפיפות בשבוע.
תודה על ההסבר.
ולא, אני לא אובססיבי לבטן, פשוט עניין אותי איך הבטן עובדת בss.

Vader1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-11-10, 12:03   #26
איש הלילה
אלוף העולם בפאורליפטינג לצעירים עד 110 ק"ג GPC

ציטוט:
פורסם במקור על ידי smokingsnake צפה בהודעה
הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט)
גם בדדליפט הזוקפים עובדים איזומטרית. אבל סה"כ הסבר נחמד.
איש הלילה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 10-11-10, 13:05   #27
קפטן שלד
משתמש רגיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איש הלילה צפה בהודעה
אני פעם עשיתי כפיפות זוקפים, נהיה לי פיק בזוקפים, שאל את הכ1רדי
ישן 10-11-10, 14:50   #28
SmokingSnake
Chuck Norris's Apprentice

ציטוט:
פורסם במקור על ידי איש הלילה צפה בהודעה
איש הלילה!

אז

מה שלומך אח שלי?

Starr was damned strong, primarily because he worked as hard as any human being ever has. He was not a genetic freak, but his balls were huge, and he applied himself to his training like few people have ever done

Mark rippetoe on Bill Starr
SmokingSnake מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה