ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 16-01-08, 18:15   #301
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

עוסק ב:: תלמיד
חדר כושר: מתאמן בבית

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אם אתה עושה לילד ברית מילה מיד אחרי הלידה והוא מת, אתה לומד לעשות את זה יותר מאוחר, עד שהילדים מפסיקים למות. זה לא כזה קשה. כמו שהזברה ציין, זה נפוץ בהרבה תרבויות - יש תרבויות שמלות גם את הנשים. אני לא חושב שהמקור לזה הוא מניעת מחלות מין אלא פשוט כדי למנוע הנאה מינית - משהו שדתות מאוד אוהבות לעשות.

עכשיו, כשאתה אומר "אלוהים הוא מעל הכל וכו' וכו'", אתה סתם מדבר, כי אי אפשר לראות את זה, למדוד את זה או להוכיח את זה בצורה כלשהי.
חח נו ענית לעצמך על השאלה, אי אפשר למדוד אותו כי אתה מודד דברים במידות חומריות, שוב זה מה שאני מאמין כמו שאומרים "איש איש באמונותו יחיה" או "צדיק" לא זוכר כבר

שיאים אישיים:
דדליפט------->150 ק"ג RM1
בנץ'---------> 110 ק"ג RM1
סקוואט---------> 115 ק"ג RM1
משקל נוכחי : 72 וחצי ק"ג
Powerlifter מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 18:36   #302
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אין בעיה. כנימה לא נוצרת מן העיפוש. קנה הנשימה לא מתפצל ל3, בטח שהוא לא מגיע אל הכבד. הארנבת והשפן לא מעלים גרה. כדור הארץ הוא עגול ולא שטוח, השמש לא עוברת מתחת לים בלילה, ואין גמדים בארץ אחרת מתחת לזו שלנו. אני לא נכנס ליחס הבזיוני לנשים ולמי שאינו יהודי. כמו שאתה בודאי משער, אי אפשר להסביר את כל הדברים האלה על רגל אחת - תתחיל ללמוד ותווכח בעצמך.

מהמעט מאוד שקראתי, הבאת כל מיני ציטוטים של מחשבת ישראל ועם כל הכבוד הם לא עונים על אף שאלה אלא אם כן אתה מלכתחילה מסכים עם נקודת המוצא שלהם.
לפניי הכל.. שאלה ראשונה לי אלייך: כתבת בהודעה קודמת על תהליכים אאבולוציוניים, תגיד לי.. יש בעולם אנשים שתורמים ועושים צדקה למרות שהם ל מאמינים בבורא, מה הסיבה לאלה? מצד שני יש לך את הדעה האבולוציונית שהחזק שורד בטבע, יותר מזה יש מלחמה בטבע החלשים הולכים החזקים שורדים- זה לא סותר את הדעה שלך? הריי איפה השמלאנים שלא מאמינים בבורא ורוצים לתת לערבים לחיות, מה עם יפיי הנפש? מהם יאמרו? לאן עפה הדעה האבולוציונית?

בוא נאמר כך שאני מעולם לא שמעתי על דעה בתורה שהקנה שמתפצל לשלש וכו'
אבל דבר אחד שתפסתי אותך איתו על חם בגרון יש לי ועוד איך!! .. תגיד לי.. מאיפה המצאת שבתורה כתוב שהעולם שטוח???? זזה קבעו הנוצרריים חחחחחחחחח(<<אני מצטער אבל זה היה חובה) זה היה עם גלילאו גליליי אבל בתורה הקדושה שלנו, יש משהוא אחר, אם היית רואה סרטון שמשהוא מפה הביא לפניי כן על דברים שכתובים בתורה, שיש את התורה שבע"פ (משנהוגמרא למשל זה בע"פ, כי אני ת'אמת כבר לא בטוח שבאמת למדת) בה כתובים מחכמת העולם שצריכים אותם לחכמת התורה, אחד מדברים אלו זה.. נכון! העולם הוא העגול,
הוא אומר שם במפורש! שלא רק שכתוב את זה הרבה לפני "הגילוי" של קולומבוס והרבה לפניי "הגילוי" שהעולם עגול, בספר הזוהר כתוב שם, שר' שמעון בר יוחאי אומר שהעולם הוא כדור שמתגלגל מלמעלה למטה ומלמטה למעלה, יש אנשים שללמעלה ויש אנשים שלמטה..

שמע, אם אתה עונה ברפיון כזה, וזורק את התשובות שלך בצורה, ש..כן, קראתי פה ושם והגעתי להחלטה שהגעתי.. זה לא רציני, אם יש לך סיבה אמיתית אבל אני אשמח לשמוע ולהווכח, אבל שמע אחי, השוונו, תקן אצלך בתוודעה, שבתורה הקדושה, לא כתוב דברים כאלה, לפחות לא מה שלמעלה.. השאר אני מעולם לא שמעתי, (3 קנים שמגיעים לכבד? אם יש אני אשמח לראות ולהתעמק בזה)

דבר נוסף, אתה מתעסק פה בשניי מושגים שונים אבל לפניי שאני יסבביר למה אני מתכוון אני אתן הערה לפניי זה:
אתה נתת לי דברים ספצפיים, כבר משהוא שאל אותי פעם דברים נקודתיים ונתתי לו את התשובה על זה אבל בכל מקרה אמרתי לו שהוא עוסק בדברים ספצפיים- אין בעיה, אבל לדברים ספצפיים יש תשובה, צריך להתעמק באמת כדיי להבין את הדברים , ולא לזרוק, אלא לקחת מקורות להבין את הדברים לעומק.

עכשיו מה שרציתי לומר, כך: יש את האמונה באלוה-ים וזה לפניי הכל, גם האיסלם וגם הנצרות וכו' מאמינים בבורא לעולם.
היהדות היא השלב השני, בו עדיין לא התעסקתי והוא לא הדיון כאן, לפחות עדיין לא..(אי"ה בעזתו זה יהיה..)

^^^^^^^אאני מצטער על זה שזה ארוך, אני מודע לזה הפעם אבל אבל כדיי להגיב על הכל הייתי חייב(חוץ מזה, מה יקרה אם תקראו קצת?..)^^^^^^^^
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 18:36   #303
amir
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אני לא מבין מה אתה בדיוק מנסה להגיד...

אתה הופך בין הסיבה למסובב. אנחנו לא כאן כי השמש במקום המתאים - השמש היתה במקומה ואנחנו התפתחנו בהתאם לזה. זוהי מהותה האמיתית של האבולוציה - התפתחות בהתאם לתנאי הסביבה המשתנים.
כן, כן זה.
amir מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 18:50   #304
speed
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הזברה
טוב נו, הדיון הזה לא מרומם במיוחד, יצא לי להשתתף בכמה דיונים יותר יפים ומאלפים על הנושא, ברשת, בכל זאת אתרום קצת לת'ריד עם עוד נקודת מבט.

הנה התגובות שלי, לכמה מהדברים שרצו כאן והטרידו אותי קצת:

ראו גם ראו את ההשלכות הישירות של התופעה הזאת .אם כבר הזכרת את פונקצית הגל ,בכלל, עצם העובדה שהעולם שאנו חשים, לא בנוי כנראה בצורה שהמוח שלנו תוכנן להבין אותו, מעידה לדעתי ,שדווקא הנסיון הקדום הזה להסביר אותו בצורה שקלה כלכך לתפיסה אנושית הוא עלוב ונחות מבחינה עקרונית בהשוואה לכל כך הרבה גישות אחרות.

תסביר את המשפט הראשון, אני מכיר לפחות 2 מדענים שלא מאמינים באלוהים.
לגבי המיקום של ארץ ישראל, מעולם לא התיישבנו בארץ ישראל כמו שהובטחה במקרא ואאל"ט אנחנו גרים כרגע במקום שפעם היו בו הפלישתים, עירן ,סוריה,ירדן, יהודה ושומרון כל אלו לא ממש שלנו...

וממה מורכב אלוהים?
ציטוט שלי מפורום אחר מדיון אחר על אותו נושא בערך:

החלקיקים האלמנטריים, או המיתרים שמרכיבים אותם, כמו האל ,הם סוג שלך אקסיומה, אנחנו מניחים שהם קיימים ולפיזיקה שמבוססת עליהם אין דרך להסביר את קיומם.

כמובן שכולם מדברים על אלים ואלילים אחרים משלנו ושכנראה שמדובר בסיפור על אזור בטורקיה שטבע מאיזו שהיא סיבה(כנראה רעידת אדמה או משהו כזה, לא זוכר כבר) והסיפור הופץ בעמי הסביבה והגיע עד אלינו.

אי אפשר להוכיח כלום, מבחינה עקרונית, זה ימשיך להיות כמו היום, המתנגדים יקחו מה שהם רוצים והתומכים יקחו מה שהם רוצים. כאילו שהיום אין אנשים שבטוחים שניצולי השואה משקרים. זאת דרכו של עולם, אין ממש "מציאות" , יש הרבה מידע ואנשים שבוחרים מסיבות שונות ומשונות לנטר אותו בדרכם. זה נכון כלפי כל דבר ,ה"אמת" נבחרת בסופו של יום על פי סוג של תועלתנות ותו לא.
רואים את זה גם בנושא הזה, אגב...(רק כדרך אגב, אני לא לגמרי מאמין שיש משמעות למילים "אמת" ו"מציאות")

בצורה אירונית, זה דבר שמאוד הגיוני לעשותו בעולם חסר אלוהים. דת היא כלי הסוואה נהדר בחברה שלנו ליצרים האנושיים.

עוד כמה דברים, כל ההודעות הארוכות שלא היה לי *** לקרוא עד הסוף, פשוט רצופות בטעויות , דמגוגיה זולה והטעיות ,שתיקח לי שעה להסביר כל אחת מהן.

אני חייב לומר לך ידידי אבל אתה העלית לי פה ושם גיחוך (לא יודע אם לצחוק או אם לבכות.. איפה המטפחת?)
לתגובתך הראשוניה ידידי: אתה בעצמך אומר שהדבר לא ניתן להבנה ולמרות זאת אתה מאמין בתאורייה הזאת? ומה ארת שההסבר של היהדות, שזה דבר שאין לנו אפשרות להבין אותו נכון? אז אם המדענים שמנסים להיות "ידענים" (שזה לא רע.. עד שמגיעים למצב שהראש מסתחרר מחוסר תשובה) אומרים? תאורייה שהיא לא נינת להבנה פשוטה, גוף שנמצא בשניי מקומות , ועם הכל אתה אומר שזה יותר הגיוני? הפרחת מידע למרות שאינה ניתנת לעלות על הדעת וההגיון הבריא אינו מבין אותה? זה לא נראה לך מן הכסילות? כוזרי פתלתול שכמוך?

-(המשך בעז"ה יבוא, הודעת תגובותיך ארוכה אני יעשה זאת בחלקים)-
speed מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 19:28   #305
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

speed, תאמין לי תותח אתה אני נהנה לקרוא את התגובות שלך

שיאים אישיים:
ישן 16-01-08, 19:49   #306
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Powerlifter
חח נו ענית לעצמך על השאלה, אי אפשר למדוד אותו כי אתה מודד דברים במידות חומריות, שוב זה מה שאני מאמין כמו שאומרים "איש איש באמונותו יחיה" או "צדיק" לא זוכר כבר
לכן הדברים ריקים מתוכן. אני לא "עונה לעצמי", אני פשוט מראה לך שאתה לא מדבר על כלום, כי אני באותה מידה יכול להגיד שעפים מסביבך ברגעים אלה ממש דרקונים בלתי נראים, שלא ניתן לחוש בהם. זה נראה לך סביר? אתה מוכן להאמין לי? אני לא חושב.

speed, אשיב על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון..

1. כבר הפניתי כאן ללמוד על אסטרטגיות יציבות מבחינה אבולוציונית ואני ממליץ בחום לעשות את זה שוב. האבולוציה של תודעה והתנהגות היא לא נושא פשוט שאפשר להסביר על רגל אחת. הדעה האבולוציונית היא לא שהחזק שורד אלא שהמתאים שורד, זו טעות נפוצה בקרב אנשים שחושבים שהם יודעים מה היא אבולוציה.

בנוגע לבורות שלך - זאת בעיה שלך. למדת את מסכת פסחים? למדת את מסכת חולין? מעבר לזה שהבאתי לך את עניין השפן והארנבת שכתוב לא פחות ולא יותר בתורה עצמה. כמו שאמרתי, הלימוד שלי היה מקיף וצר לי שאתה לא יכול להתמודד עניינית עם מה שאני אומר כי אין לך את הידע הנדרש. מצחיק, אתה המאמין ואני יודע יותר ממך. האם קראת פעם את הקטע בזוהר שגורס שהעולם הוא עגול [הקטע שבו מתהדרים כל הרבנים]? בוא ונהיה הגונים, אני אצטט כאן את הקטע, ברשותך:

הציטוט מהזוהר [אני מקווה שאתה חזק בארמית קצת יותר מהתחומים האחרים]:

"דהכי מחלק כל אינון ארצות, דכלהו משתכחי לתתא, כגוונא דאינון רקיעין דלעילא, אלין על אלין, ואלין על אלין, ובין כל ארעא וארעא רקיע דמפריש בין דא לדא, ועל דא כלהו ארצות פרישן בשמהן, ובינייהו גן עדן וגיהנם, ואית בינייהו בריין משניין אלין מן אלין, כגוונא דלעילא, מנהון בתרין אנפין, ומנהון בארבע ומנהון בחד, וחיזו דאלין לאו כאלין. ואי תימא, הא כל בני עלמא מאדם נפקו, (לאו הכי דלא), וכי נחית אדם הראשון לכלהו ארצות ואוליד בנין, וכמה נשין הוו ליה, אלא אדם לא אשתכח אלא בהאי עלמא עלאה מכלהו דאקרי תבל כדאמרינן, דכתיב (משלי ח לא) משחקת בתבל ארצו, והאי תבל אחידא ברקיע דלעילא, ואתאחידא בשמא עלאה, הדא הוא דכתיב (תהלים ט ט) והוא ישפוט תבל בצדק, בצדק ודאי, בגין כך בנוי דאדם אשתכחו בהאי ארעא עלאה דאקרי תבל, ואינון עלאין על כלא, כגוונא דלעילא. מאי טעמא, כמה דלעילא לכלהו רקיעים אית רקיע עלאה מכלהו, ולעילא אשתכח כסא דקב"ה, כמה דאת אמר (יחזקאל א י) כמראה אבן ספיר דמות כסא, ועל דמות הכסא דמות כמראה אדם עליו מלמעלה, אוף הכא בהאי תבל אשתכח מלכא דכלא, ומאן איהו, אדם, מה דלא אשתכח בכלהו תתאין. ואינון תתאין מאן אתו, אלא מקסטורא (נ"א מקטורא) דארעא, וסיועא דרקיעא דלעילא, נפקין בריין משניין אלין מן אלין, מנהון בלבושין מנהון בקליפין, כאלין תולעין דמשתכחי בארעא, מנהון בקליפין סומקין אוכמין חיורין, ומנהון מכל גוונין, כך כל בריין כגוונא דא, ולא אשתכחו בקיומא בר עשר שנין (או יתיר, ס"א מעט או פחות מעט)..." - למעשה, על פי הזוהר אנחנו רואים רק ארץ אחת מבין שלל הארצות שנמצאות מתחתינו - ארץ מול כל רקיע, כאשר הזוהר כותב בפירוש שיש 7 רקיעים מול 7 ארצות. כאן מגיע הציטוט של רב המנונא בנוגע לכך שהעולם עגול, כיוון שבטבור הארץ אמורות להיות עוד 6 ארצות... ובהמשך "רבי נהורא סבא פריש לימא רבא, ואתרגיש ימא ואתאבידו כל אינון דהוו בארבא, ואתרחיש ליה ניסא, ונחת בשבילין ידיען בלבא דימא, ונפק תחות ימא לישובא חדא, וחמא מאינון בריין כלהו זעירין, והוו מצלי צלותא, ולא ידע מאי קא אמרי, אתרחיש ליה ניסא וסליק, אמר זכאין אינון צדיקייא דמשתדלי באורייתא, וידעין סתימין דרזי עלאי, ווי לאינון דאפליגו על מליהון ולא מהימני. מההוא יומא כד הוה אתי לבי רב, ואמרי מלתא דאורייתא, הוה בכי, אמרי ליה אמאי קא בכית, אמר לון בגין דעברנא על מהימנותא דמלי דרבנן, ומסתפינא מדינא דההוא עלמא." - משעשע, רבי נהורא סבא, לפי הזוהר, הגיע לליליפוט - ארץ הגמדים.

ואפילו ציטוט מתוך דבריו של רב על הזוהר: מתוך השו"ת תשובה מאהבה, שכתב בחלק א סימן כו:

"אבל אני אומר הריני נשבע בתורת ה', שבספר הזוהר נמצאו כמה זיופים וקלקולים אשר הוסיפו, ועלה אחת מתלמוד בבלי הויות דאביי ורבא קדוש יותר מכל ספר הזוהר, הנה אם אמרו חכמי התלמוד על ברייתא דלא מתנייא בי ר' חייא ור' אושיעא מאן ימר דמתרצתא היא, דלמא משבשתא היא, וספר הזה ודאי לאו בר"ח ורב אושיעא אתמר כי כל הדורות מראש לא זכרו מספר הזוהר מאומה, לא בהקיץ ולא בחלום, כי הנה אם אמת הדבר, שהחבור הזה הוא מהתנא ר' שמעון בר יוחאי, אשר ר' יהודה הנשיא קבל גם ממנו, כמבואר בהקדמ' הרמב"ם לספרו יד החזקה, איך לא זכר את הספר הזה בחבורו ש"ס משניות או בשום מקום, ואף ר' יוחנן שחיבר תלמוד ירושלמי, אינו מזכירו בשום מקום, ורבינא ורב אשי שחברו תלמוד בבלי מאה שנים, אחר חבור תלמוד ירושלמי, והיו סוף אמוראים, ולא שמו רמז בכל התלמוד מספר הזוהר, ורבה בר נחמני שחיבר מדרשי רבות ושוחר טוב, וכיוצא בהם הרבה, לא זכרו מחבור רשב"י, גם רבנן סבוראי והגאונים והרי"ף והרמב"ם ורש"י ותוס' והרמב"ן והרשב"א והרא"ש והטור והילקוט שמעוני אשר אסף ולקט כל המדרשות והמכילתות והברייתות כלם לא ידעו ולא ראו ממנו דבר עד שזה קרו' לשלש מאות שנים ענו ואמרו שמצאוהו ... ואין אני חלילה מטיל דופי ופגם בכבוד התנא אלקי ר' שמעון בר יוחאי כי הוא היה מחסידי עליון אלא אני אומר לאו גושפנקא דרשב"י ועזקתיה חתום עליה ומי שיש לו חצי דעת יגיד כן שהרי נזכרו בספר הזוהר כמה תנאים ואמוראי' שהיו אחר רשב"י שנים רבות במספר והארכתי בזה במקום אחר מפי סופרים ומפי ספרים כמבואר בס' מטפחת להגאון מו"ה יעב"ץ זצלל"ה שגזר אומר שחלו בו ידים מזייפים וחשד את החכם ר' משה די לאון יעיי"ש

והנה מיום שנתחדש ספר הזוהר הרבה נכשלו ע"י כי כמה דברים סתומים וחתומים אשר המציאו האחרונים להתעות בני אדם יושבי חשך השכל... ".

עד כאן בנושא הזוהר ומבנה העולם.

לא לכל דבר ספציפי יש תשובה. הדברים הספציפיים שוברים לרסיסים את הדת, כי לא תתכן אפילו טעות קטנה בפסיק אחד מדבריו של אלוהים. ברגע שנמצאות טעויות, מישהו עשה פאשלה, ולא יכול להיות שאלוהים יעשה כזה דבר. אז גם אם תרצה להמשיך להאמין באלוהים, אתה תאלץ לזנוח את הדת - כיוון שהוא בטוח לא הוריד אותה מהשמיים לפי ההגדרה שלך את אלוהים.

זה לא משנה כמה אנשים מאמינים באלוהים, יש הרבה מאוד אנשים שמאמינים בדברים לא נכונים ויש מעט מאוד אנשים שיודעים ומבינים אמיתות מסויימות, זה לא אומר שום דבר.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 20:06   #307
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

אחי אמרתי לך תאמין בדרקונים בכיף אני מאמין בה' כי האבות שלי האמינו בו וככה וככה עד לאדם הראשון, אני מאמין בניסים שהוא עושה ובכלל שהוא קיים למרות שאי אפשר לראות אותו מוחשית..

שיאים אישיים:
ישן 16-01-08, 20:55   #308
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

כבר כתבתי בדיונים קודמים בנושא הזה ואני אחזור על הטענה שלי פעם נוספת למען הדיון הזה.
אנחנו חיים בעולם שכפוף לחוקים לוגיים. אנחנו יודעים אם אנחנו נמצאים בתחום הלוגיקה או לא לפי חמשת החושים שלנו. הלוגיקה כמו כן חייבת להיות מעל אלוהים, שכן אם אלוהים היה מעל הלוגיקה האנושית, אז כל דבר מבחינתנו היה יכול להתקיים גם אם הוא היה חורג בהרבה את גבולות המציאות.

עכשיו תגידו, "אבל גם מהירות האור זה לא משהו שעולה על הדעת, ובתקופות האדם הקדמון לא היתה אפשרות למדוד את המהירות למרות שהאור תמיד היה קיים, אז האם זה אומר שפעם מהירות האור לא היתה קיימת והיום היא כן רק בזכות הטכנולוגיה?"

אז התשובה היא לא, הנקודה שלי היא לא שעצם חוסר יכולתנו להוכיח את קיומו של אלוהים באמת מפריכה את קיומו, אלא שאם לא ניתן להוכיח דבר מסוים - אין טעם לטעון לקיומו, אחרת כמו שאמרתי, כל דבר העולה על הדמיון אפשרי להיות קיים במציאות.
ישן 16-01-08, 22:01   #309
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
אחי אמרתי לך תאמין בדרקונים בכיף אני מאמין בה' כי האבות שלי האמינו בו וככה וככה עד לאדם הראשון, אני מאמין בניסים שהוא עושה ובכלל שהוא קיים למרות שאי אפשר לראות אותו מוחשית..
אתה מבין פשוט שאתה מוביל את עצמך לאמירות אבסורדיות כמו קיומם של דרקונים, רק כי אתה מתעקש לטעון שהטיעון שלך הוא הגיוני.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 22:30   #310
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
אתה מבין פשוט שאתה מוביל את עצמך לאמירות אבסורדיות כמו קיומם של דרקונים, רק כי אתה מתעקש לטעון שהטיעון שלך הוא הגיוני.
לא אמרתי שקיימים דרקונים, שאלת אותי אתה תאמין שיש דרקונים בלתי נראים וכו' אז אמרתי לך תאמין במה שאתה רוצה אני מאמין בה' ויש גם משפט כזה שאומר "אם נאמין באלוקים והוא לא קיים לא נפסיד כלום, אם לא נאמין והוא קיים נפסיד הרבה" או משהו כזה לא זוכר בדיוק איך הולך, שמע עוד פעם אני לא רב או משהו אני לא יכול להתווכח אני גם לא בא להחזיר אותך בתשובה בסה"כ אמרתי את דעתי

שיאים אישיים:
ישן 16-01-08, 22:34   #311
Yoshi-Moto
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלYoshi-Moto

שלח הודעה דרך MSN אל Yoshi-Moto

מה הויכוח? דת זה דת, מי שרוצה שיאמין מה אכפת לכם?
(האמת שאני פשוט לא יכול לסבול את העובדה שאנשים מאמינים שיש אלוהים, אבל אני פשוט לא נכנס לויכוחים מיותרים שכאלה, הרי אתם לא תשפיעו אחד על השני,, וגם אף אחד לא יצא צודק..)

Eitan Davidovich
מדריך חדר כושר מוסמך מטעם וינגייט.
עוזר גם בפייסבוק.

Yoshi-Moto מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 23:11   #312
הזברה
IsraelBody VIP - חבר יהלום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי speed
אני חייב לומר לך ידידי אבל אתה העלית לי פה ושם גיחוך (לא יודע אם לצחוק או אם לבכות.. איפה המטפחת?)
לתגובתך הראשוניה ידידי: אתה בעצמך אומר שהדבר לא ניתן להבנה ולמרות זאת אתה מאמין בתאורייה הזאת? ומה ארת שההסבר של היהדות, שזה דבר שאין לנו אפשרות להבין אותו נכון? אז אם המדענים שמנסים להיות "ידענים" (שזה לא רע.. עד שמגיעים למצב שהראש מסתחרר מחוסר תשובה) אומרים? תאורייה שהיא לא נינת להבנה פשוטה, גוף שנמצא בשניי מקומות , ועם הכל אתה אומר שזה יותר הגיוני? הפרחת מידע למרות שאינה ניתנת לעלות על הדעת וההגיון הבריא אינו מבין אותה? זה לא נראה לך מן הכסילות? כוזרי פתלתול שכמוך?

-(המשך בעז"ה יבוא, הודעת תגובותיך ארוכה אני יעשה זאת בחלקים)-
תפסיק לגחך ותתחיל לחשוב, שחצנות לא תעזור לך להסתיר חשיבה צרה.

עמודי אש ועשן ,סליו ומן שנופלים מהשמיים, נחשים מדברים ונהר שנחצה לשניים ,אלו כמובן דברים הרבה יותר הגיוניים מחלקיק שהמקום שלו לא מוגדר.

למרות חוסר ההגיון שבתאוריה, במחשב שאתה מקליד בו, יש כרגע לפחות 30 רכיבים שקשורים בדרך זו או אחרת למכניקת הקוואנטים ואני יכול לחשוב על כמה וכמה שקשורים לפונקציית הגל ולהשלכות של התופעה הספציפית שהתכוונתם אליה (שהיא אגב מורכבת הרבה יותר מפשוט חלקיק שנמצא ב2 מקומות), לעומת זאת ,איפה אותו אל נרגן ואכזרי מהתנ"ך היה בשואה? איפה הוא עכשיו? למה הוא לא יוצר איתנו קשר כמו אז? למה דווקא הוא ,כשיש כרגע דתות רבות אחרות שמאמינות כל אחת באל משלה?

אין שום דרך להפיק מהאמונה באל שלך תועלת או ניבוי של משהו שיקרה בעולם (ותשכח מהנבואות בדיעבד, אפשר למצוא את החרא הזה אצל כל מגד עתידות מפורסם, תמצא לי תחזית של משהו שיקרה בעתיד).

מדען אמיתי לעולם לא יתיימר לדעת הכל והמדע לא מתיימר ולא התיימר לעולם לגלות את המציאות לגמרי, אלה לקרב אותה דרך נתינת ניבואים לפי תאוריות ,שלפעמים לא מובנות לנו. יש גם הרבה צניעות ,ביכולת שלנו לקבל שיש דברים בעולם שלא נוכל להבין עד הסוף, כשמדובר בסקלות שלא התפתחנו לחיות בהן וכל עוד לתופעות הללו יש קשר איתנו והן משפיעות עלינו בחיי היום יום, בצורה שהמדע חוזה במדויק (בניגוד לאל) ,אין שום סיבה לפקפק בהן.
ישן 16-01-08, 23:17   #313
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי הזברה
תפסיק לגחך ותתחיל לחשוב, שחצנות לא תעזור לך להסתיר חשיבה צרה.

עמודי אש ועשן ,סליו ומן שנופלים מהשמיים, נחשים מדברים ונהר שנחצה לשניים ,אלו כמובן דברים הרבה יותר הגיוניים מחלקיק שהמקום שלו לא מוגדר.

למרות חוסר ההגיון שבתאוריה, במחשב שאתה מקליד בו, יש כרגע לפחות 30 רכיבים שקשורים בדרך זו או אחרת למכניקת הקוואנטים ואני יכול לחשוב על כמה וכמה שקשורים לפונקציית הגל ולהשלכות של התופעה הספציפית שהתכוונתם אליה (שהיא אגב מורכבת הרבה יותר מפשוט חלקיק שנמצא ב2 מקומות), לעומת זאת ,איפה אותו אל נרגן ואכזרי מהתנ"ך היה בשואה? איפה הוא עכשיו? למה הוא לא יוצר איתנו קשר כמו אז? למה דווקא הוא ,כשיש כרגע דתות רבות אחרות שמאמינות כל אחת באל משלה?

אין שום דרך להפיק מהאמונה באל שלך תועלת או ניבוי של משהו שיקרה בעולם (ותשכח מהנבואות הבדיעבדיות , אפשר למצוא את החרא הזה אצל כל מגד עתידות מפורסם, תמצא לי תחזית של משהו שיקרה בעתיד).

מדען אמיתי לעולם לא יתיימר לדעת הכל והמדע לא מתיימר ולא התיימר לעולם לגלות את המציאות לגמרי, אלה לקרב אותה דרך נתינת ניבואים לפי תאוריות ,שלפעמים לא מובנות לנו. יש גם הרבה צניעות ,ביכולת שלנו לקבל שיש דברים בעולם שלא נוכל להבין עד הסוף, כשמדובר בסקלות שלא התפתחנו לחיות בהן וכל עוד לתופעות הללו יש קשר איתנו והן משפיעות עלינו בצורה שהמדע חוזה בצורה מדויקת בחיי היום יום(בניגוד לאל) ,אין שום סיבה לפקפק בהן.
מסתוריות הן דרכי האל, אבל שמע אחי בוא נסכים על דבר אחד אתה לא תצליח לשכנע אותנו לחזור בשאלה ואנחנו לא נצליח לשכנע אותך להאמין באלוקים נכון? אז הוויכוח סתם מיותר, לפי דעתי אי אפשר להוכיח את אלוקים בצורה מדעית כי הוא מעל המדע, אבל זאתי דעתי כן? לכל אחד יש דעה אחרת ואני מכבד את מה שאתה חושב

שיאים אישיים:
ישן 16-01-08, 23:19   #314
jonathan
מנהל מקצועי

speed,סלח לי שאני מעיר לך,אבל אתה היחידי פה שמעלה גיחוך.ובתור אחד שנראה שמתעקש כל כך,יש לך ידע עלוב בתורה,בגמרא,ובשאר הפירושים.אני לא מבין איך אתה מרשה לעצמך להתווכח ככה ולכתוב תגובות שמוציאות אותך בור בדת.
jonathan מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 23:22   #315
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
מסתוריות הן דרכי האל, אבל שמע אחי בוא נסכים על דבר אחד אתה לא תצליח לשכנע אותנו לחזור בשאלה ואנחנו לא נצליח לשכנע אותך להאמין באלוקים נכון? אז הוויכוח סתם מיותר, לפי דעתי אי אפשר להוכיח את אלוקים בצורה מדעית כי הוא מעל המדע, אבל זאתי דעתי כן? לכל אחד יש דעה אחרת ואני מכבד את מה שאתה חושב
אפשר להפריך את אלוהים,מספיק שאתה מוצא טעות אחת בתורה,הפרכת את המושג אלוהים.
למה?כי אם אלוהים כתב את התורה,ואלוהים הוא מושלם,אז אם יש טעות בתורה,מה הלך פה?
ישן 16-01-08, 23:23   #316
Powerlifter
חבר פעיל

הסמל האישי שלPowerlifter

ציטוט:
פורסם במקור על ידי taus
אפשר להפריך את אלוהים,מספיק שאתה מוצא טעות אחת בתורה,הפרכת את המושג אלוהים.
למה?כי אם אלוהים כתב את התורה,ואלוהים הוא מושלם,אז אם יש טעות בתורה,מה הלך פה?
עובדה שהתורה קיימת כבר 6000 שנה ולא מצאו בה טעות

שיאים אישיים:
ישן 16-01-08, 23:23   #317
Dino Psaras
Banned

כללי:: יו הפנר מה זה מי אני
עוסק ב:: חייל בקרוב

טאוס אתה לא אמור להיות רבן כזה?
Dino Psaras מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 23:28   #318
jonathan
מנהל מקצועי

ציטוט:
עובדה שהתורה קיימת כבר 6000 שנה ולא מצאו בה טעות
6000 שנה?באמת?
משה הביא דוגמא קלאסית שהתורה כתבה שהשפן מעלה גרה,והוא לא.
ישן 16-01-08, 23:30   #319
Mazoz3
חבר פעיל

כללי:: תלמיד תיכון

יא ווילי איך אפשר בכלל להתחיל לקרוא את הפוסט הזה ?!?!!?!!!

בקיצור, מבלי לקרוא את הפוסט, אחרי כל הוויכוחים, אני בטוח שמר m0she המלומד צודק.. ככה שאני בדעה שלו חחחח
Mazoz3 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-08, 23:37   #320
bad boy
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי taus
6000 שנה?באמת?
משה הביא דוגמא קלאסית שהתורה כתבה שהשפן מעלה גרה,והוא לא.

אז זהוא שהטעות פה היא שלך אני לוזכר בוודאות אבל היתה חייה אחרת שקראו לה שפן או שזה ארנב שזה שתי דברים שונים אני לא בטוח אבל יש לזה תשובה מאוד מאוד מאוד הגיונית ונכונה

אני יום ראשון או שלישי בשיעור יחזיר לך תשובה
bad boy מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה