ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 23-05-07, 15:17   #41
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

ציטוט:
shahaflol]עומרי, כיום במדינה הערכים הדמוקרטים נחשבים נעלים יותר מהערכים הדתיים.
לא, עובדה שאתה חי במסגרת של חוקים דתיים, בין אם אתה רוצה ובין אם לא.

ציטוט:
המדינה, ד"א, לא חייבת להיות יהודית במובן הדתי.
זה לא משנה איך אתה מגדיר אותה, היא מדינה יהודית על פי ההגדרה הרשמית , עובדה זאת לבד בלי שום דבר אחר נוגדת כל דבר דמוקרטי ליברלי.

ציטוט:
במגילת העצמאות, עם כל הכבוד, המדינה מוגדרת כמדינה יהודית ודמוקרטית.
זאת בדיוק הבעיה שאני מסביר לך, אין כזה דבר מדינה יהודית דמוקרטית כי דת ודמוקרטיה אלה ערכים שלא יכולים לעבוד במקביל כיון שהם נוגדים אחד את השני. היהודים כרגיל מנסים להמציא את הגלגל, אבל כמו שאנחנו רואים ההגדרה הזאת לא עובדת והיא מאוד מעורפלת אפילו מבחינה חוקית ומשפטית כאשר לבג"ץ יש אפשרות לפרש את ההגדרה הזאת איך שהוא רוצה בכל פעם. אי בהירות חוקית היא חלק מאותם דברים שאין במדינה דמוקרטית ליברלית, יש חוקה שמטרתה להגדיר את הזכויות והחוקים כאשר למערכת המשפט אין אפשרות לפרש חוקים אלה כמו שהיא רוצה ולאלתר. ההגדרה אצלינו היא מאוד מעורפלת בדיוק בגלל זה, תאמין לי עשיתי יחידה שלמה על זה לפני שבוע אני מאוד בקיע בזה.
דבר שני, מגילת העצמאות אינה מסמך מדיני רישמי, היא נחשבת כהצהרה חגיתית ורוב הדברים שרשומים בא מעולם לא יושמו (כמו למשל כתיבת חוקה).
בן גוריון,כדמות אנטי דמוקרטית(בא מעולם המזרח אירופאי של קומוניזם וסוציאליזם) התנגד לכתיבת חוקה מהסיבה שהיא תוריד מכוחו לשלוט ותבטל את החופש הטוטאלי שהיה לממשלה באותו זמן ששם אותה הרבה מעל המערכת המשפטית או כל הגבלות שהם.

ציטוט:
בפועל, חוקה לא מגבילה בכלל את השלטון. השלטון יעשה מה שירצה גם אם יהיו במדינה אלף חוקות דמוקרטיות מהטובות ביותר. לעומת זאת, במדינה דמוקרטית במהותה - אין צורך בחוקה שתגן על האזרחים כי המדינה עם תרבות פוליטית דמוקרטית מיסודה.
יפה אתה מצדיק את מה שאמרתי עוד יותר. האזרחים הם אלה שיכולים לגרום למדינה להיות ליברלית. הציבור הישראלי אינו ציבור סובלני בשום סקטור שקיים במדינה בין אם זה שמאל או ימין. צורת שלטון צריכה להתאים עצמה לאנשים, לכן שיווין זכויות/סובלנות ושאר הדברים שקיימות במערב הליברלי לא יכולים לעבוד בגן חיות שלנו.
למרות זאת השילוב של חוקה עם תרבות מסויימת כן עוזרת כיון שהזכויות שרשומות בה נמצאות באופן ששם אותם מעל המערכת המשפטית והממשלה.
2 הדברים האלה לא קיימים כאן, לא החוקה, ולא הסבלנות בין הצדדים במדינה שמחולקת לכל כך הרבה שסעים.

ציטוט:
החוקים היהודים יותר לאומיים ויותר קשורים למורשת המדינה ופחות לדת.
הם קשורים בצורה עיקרית לדת מכיון שחוק השבות שהוא החוק העיקרי במדינה מתבסס על הדת.

ציטוט:
חוק השבות באמת לא דמוקרטי. פה אני מסכים איתך ומצדיק את קיום חוק השבות( לא אמרתי שאני בעד שויון מלא).
לא משנה מה שאר הדברים שיש במדינה, מספיק שיש את החוק הזה המדינה כבר לא יכולה להיחשב כדמוקרטיה ליברלית כיון שהיא מפלה.

לא
ציטוט:
מדוייק בכלל. החוק מאפשר חכירה(=השכרה) של קרקעות בלבד ולא מאפשר מכירה, אלא במקרים מיוחדים. גם ליהודים המדינה בקושי מוכרת קרקעות אלא משכירה אותן בלבד. המדינה לא משכירה קרקעות לערבים בפועל, ושוב, את זה אני מצדיק.
למדינה אסור למכור קרקעות אלא לחכירן בלבד.
כאשר הוא מאפשר מכירה זה רק לידיים יהודיות , לא לנוצרי ולא ערבי.
אם אתה מצדיק את זה שהמדינה לא משכירה קרעקעות לערבים אתה לא יכול להיות ליברל , או להגיד שהמדינה דמוקרטיה ליברלית.

החוק
ציטוט:
הזה בא להגן על הדמוקרטיה משום שהיא בסכנה קיומית. לכל מדינה דמוקרטית מערבית יש הזכות לכך ואף תממש אותה במצב של סכנה קיומית כמו שלנו, וזאת על מנת להגן על המדינה ועל המשטר הדמוקרטי.
התירוץ לא משנה את העבודה שאתה חיי במציאות מסויימת. התירוץ אולי מסביר למה, אבל הוא לא מבטל את המציאות ואת הצורת חיים שאינה ליברלית. גם היטלר השתמש בדיוק באותם תירוצים כאשר חקק את צווי החירום שמאפשרים לו לעשות א,ב,ג מכיוון שהמדינה בסכנה.
המצב חירום שמאפשר חוקים כמו אצלינו הוא לא זמני, הוא קבוע מיומה הראשון של המדינה והוא ימשיך להיות עד סופה, מצד קבוע זה הוא אינו ליברלי בלי קשר לסיבה שלו, המציאות אינה ליברלית.

ציטוט:
פעולה זו נועדה לשרת את הדמוקרטיה - את עקרון הגבלת השלטון. אם הרשויות היו מופרדות לגמרי, הרי שכל רשות היתה דיקטטורה בתחומה ואפילו כלפי הרשויות האחרות.
אז אתה לא מבין מה אומרת הפרדת רשויות.
הפרדת רשויות אמורה למנוע שליטה של שליט דקטטורי ששולט בכל שלושת המערכות- משפטית,רשות מבצעת, מחוקקת.
הפרדת רשויות מלאה היא לא בהכרח יתרון כיון שהיא גורמת לסירבול, אבל היא מונעת ממקור כוח אחד לשלוט בכל המדינה.
הפרדת רשויות לא צריכה להיות מלאה לגמרי, אבל כאן היא פשוט לא קיימת כאשר כל רשות מעורבת בתוך התחת של השניה והסמכויות של הרשות המבצעת(ממשלה) עקב זה שהמדינה מוגדרת במצב סטטי של "מצב חירום" נותן סמכויות אדירות לממשלה שלא קיימות במודל של הפרדת הרשיויות.

ציטוט:
קיימת בכל מדינה דמוקרטית כאשר יש סכנה בטחונית לציבור כדי להגן עליו.
לא במצב תמידי, רק בזמן מלחמה. אם יש מלחמה תמיד המדינה לא יכולה להיות ליברלית כי היא מבטלת זכויות פרט ומונעת בדלות של האזרחים,מתערבת בחיים של האנשים וכופה עליהם אורח חיים אנטי ליברלי.
לא קיים אפילו דיון בביטול מצב החירום, וזהו מצב תמידי קבוע שיהיה עד סופה של המדינה.

ציטוט:
זה כמעט ולא קורה, אלא במקרי חירום בלבד.
זה לא משנה, זה קרה,זה אפשרי, זה לא ליברלי.

.

ציטוט:
זזתי לאימון, ד"א, עומרי, למה לא רואים אותך פה יותר?
מצטער אני לא אוכל להתחבר בזמן הקרוב אני עמוס בעבודות, גם עכשיו בזבזתי יותר מדי זמן כאן על חשבון לימודים.
ישן 23-05-07, 15:28   #42
Leo
חבר ותיק

כללי:: אני אואב תרד
עוסק ב:: סוחר תרד.
שלח הודעה דרך MSN אל Leo

אז חוק של לא מפריד בין דת למדינה זה בעייה וצריך לזעוק על זה

וחוק שכופה על אנשיםבעיר שלמה שלא רוצה(ומה זה משנה שכונה או לא, זה עדיין בקרבה) מצעדים כאלה זה "חוק" ואין מה לעשות..........

תכלס צריך לעמוד חזקים מול כל האנשים שרוצים לפגוע בזהותה היהודית של המדינה ( ולא על פי הגדרת הנאצים אלא ההגדרה האמיתית) פשוט לומר להם שאם לא טוב להפ פה שיסעו להולנד.
רוצים מצעד גאווה? תעשו אותו באמסטרדם?
רוצים לנהוג בשבת? אל תעברו בשכונות של חרדים.
רוצים להיות אתאיסטים? סבבה אבל תזכרו איפה אתם חיים.
רוצים לכפות את האמונות האתאיסטיות שלכם על מדינה יהודית? עופו להולנד.
רוצים לראות פורנו? תעשו מה שבא לכם כל עוד זה חוקי (פדופיליה וכל זה)
רוצים להפוך פדופיליה לחוקית (כמו אינקויזיציה 21 והקבוצות הדומות מחול אבל) צריך לכלוא אותכם.

אה ואף אחד לא מכריח אותכם לא לאונן ביום כיפור.אז תעשו טובה , הרבה מהאנשים האלה רוצים פשוט שיהיה פה בית זונות אחד גדול ושום בן אדם עם ערכים לא יצא בלי שילגלגו עליו בכל מקום וידרסו אותו.

ושוב כמובן , יהודים "חילוניים" שזה רוב החילוניים אינם אתאיסטים.

אה ומשה המצב בשטח הוא שלערבים יש יותר זכויות והם מפרים את כל החוקים האלה עם יריקה למדינה\באר שעוד מאכילה אותם , ככה שערבים נכון לעכשיו אולי לא שווים על הנייר אבל ככה זה לא בשטח כי על כל מה שעומד בדרכם הם יתלוננו על גזענות.

קיצר כל העסק הזה מגעיל כי המריח פה הוא המסריח.

אגב עומרי , ליברליזם זה לא טוב מעבר לנקודה מסויימת.

הגישה הזאת של הדמוקרטיה קדושה וצריכה להגן רק על בטחון הפרט ושילך לעזאזל המוסר כי אנחנו מסתכלים מעבר לטוב ולרע כי אנחו חוכמולוגים ועישנו גראס בקמפוס

לא מתאימה לפה , וגם לשום מקום.

זה יוצר עיוותים ש"בית המשפט לזכויות אדם" אוסר אדם שהגן על עצמו מרצח ומפצה את הגנב שניסה לרצוח ועוד נותנת לו להחזיק בשלל שלו , כמו מה שקרה לא מזמן באיזה מדינה באירופה .

זה יוצר פשוט מוסר חדש כי בלי כללים אין משחק , והמוסר הזה הוא סינטתי ומעוות.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 16:48   #43
shahaflol
חבר פעיל

ציטוט:
לא, עובדה שאתה חי במסגרת של חוקים דתיים, בין אם אתה רוצה ובין אם לא.
יש במדינה הרבה יותר ערכים דמוקרטים מיהודים. יש כמה חוקים יהודים, אולם רוב החוקים באים מערכים דמוקרטים.

ציטוט:
זה לא משנה איך אתה מגדיר אותה, היא מדינה יהודית על פי ההגדרה הרשמית , עובדה זאת לבד בלי שום דבר אחר נוגדת כל דבר דמוקרטי ליברלי.
דווקא כן משנה. יש הבדל לא רק בהגדרה, אלא גם בביצוע. מדינה יהודית במובן הלאומי לא תייחס חשיבות להלכה ולמצוותיה כמו מדינה דתית, וזו רק דוגמא לכך שכן משנה ההגדרה. המדינה כיום רחוקה מלהיות דתית, יש לנו כמה מאפיינים דתיים, אבל לא מספיק כדי להיחשב מדינה דתית. המאפיינים הדמוקרטיים עולים על המאפיינים הדתיים במדינה, במספרם ובחשיבותם.

ציטוט:
זאת בדיוק הבעיה שאני מסביר לך, אין כזה דבר מדינה יהודית דמוקרטית כי דת ודמוקרטיה אלה ערכים שלא יכולים לעבוד במקביל כיון שהם נוגדים אחד את השני. היהודים כרגיל מנסים להמציא את הגלגל, אבל כמו שאנחנו רואים ההגדרה הזאת לא עובדת והיא מאוד מעורפלת אפילו מבחינה חוקית ומשפטית כאשר לבג"ץ יש אפשרות לפרש את ההגדרה הזאת איך שהוא רוצה בכל פעם. אי בהירות חוקית היא חלק מאותם דברים שאין במדינה דמוקרטית ליברלית, יש חוקה שמטרתה להגדיר את הזכויות והחוקים כאשר למערכת המשפט אין אפשרות לפרש חוקים אלה כמו שהיא רוצה ולאלתר. ההגדרה אצלינו היא מאוד מעורפלת בדיוק בגלל זה, תאמין לי עשיתי יחידה שלמה על זה לפני שבוע אני מאוד בקיע בזה.
דבר שני, מגילת העצמאות אינה מסמך מדיני רישמי, היא נחשבת כהצהרה חגיתית ורוב הדברים שרשומים בא מעולם לא יושמו (כמו למשל כתיבת חוקה).
בן גוריון,כדמות אנטי דמוקרטית(בא מעולם המזרח אירופאי של קומוניזם וסוציאליזם) התנגד לכתיבת חוקה מהסיבה שהיא תוריד מכוחו לשלוט ותבטל את החופש הטוטאלי שהיה לממשלה באותו זמן ששם אותה הרבה מעל המערכת המשפטית או כל הגבלות שהם.
דת ודמוקרטיה באמת סותרים אחד את השני. כמו שאמרתי, המדינה בעלת מאפיינים דמוקרטים יותר מאשר דתיים. מכאן שאם אתה רוצה להגדיר את המדינה בצורה מוחלטת, היא דמוקרטית. אנחנו יותר קרובים לדמוקרטיה מאשר לדת.
לא המצאנו שום גלגל. אפילו בארה"ב, הדמוקרטיה הכי ליברלית ומהותית יש לנצרות חשיבות מסויימת. החגים, לדוגמא, הם חגים נוצרים רשמיים שקבועים בחוק. זה מאפיין דתי, וזה לא מפחית מארה"ב כדמוקרטיה.
באותו מטבע, במדינה דתית אי בהירות חוקית לא קיימת. אם היינו מדינה דתית - התורה היתה חוקתנו. נכון, ההגדרה מעורפלת, אבל זה לא מעיד לטובתך. באותו האופן שזה "מפחית" מהיותה דמוקרטית, זה מפחית מהיותה של המדינה דתית. כבר אמרתי, לחוקה אין חשיבות במדינה דמוקרטית כיוון שאין לה כוח ממשי להגביל בפועל, ואין צורך להגביל את השלטון אם הוא ממילא דמוקרטי מיסודו.
אני יודע שלמגילת העצמאות אין שום מעמד משפטי. בכל זאת, אנחנו מדינה דמוקרטית ויהודית, ואם אתה מתעקש לבחור ביניהם, אנחנו הרבה יותר דמוקרטים.

ציטוט:
יפה אתה מצדיק את מה שאמרתי עוד יותר. האזרחים הם אלה שיכולים לגרום למדינה להיות ליברלית. הציבור הישראלי אינו ציבור סובלני בשום סקטור שקיים במדינה בין אם זה שמאל או ימין. צורת שלטון צריכה להתאים עצמה לאנשים, לכן שיווין זכויות/סובלנות ושאר הדברים שקיימות במערב הליברלי לא יכולים לעבוד בגן חיות שלנו.
למרות זאת השילוב של חוקה עם תרבות מסויימת כן עוזרת כיון שהזכויות שרשומות בה נמצאות באופן ששם אותם מעל המערכת המשפטית והממשלה.
2 הדברים האלה לא קיימים כאן, לא החוקה, ולא הסבלנות בין הצדדים במדינה שמחולקת לכל כך הרבה שסעים.
אנחנו באמת לא ציבור סובלני, אולם זה לא נותן לנו את הזכות לעשות כל מה שעולה על רוחנו. באופן הזה אפשר להצדיק את השואה, כיוון שהעם הגרמני רצה שהיא תתרחש, אז השלטון התאים עצמו לרצון העם. צורת השלטון צריכה להתאים לאנשים, במידה מסויימת. בכל אופן, דיקטטורה לא תעבוד במדינה כי אנחנו לא עם צייתן בכלל, "שני יהודים שלוש דעות" - אין לנו הסכמה. בלתי אפשר להעלות דיקטטור שיכתיב לנו מה לעשות.
המדינה יכולה לעקוף את החוקה בקלות רבה, בין היתר במצבי חירום, בשינוי החוקה( לממשלה יש רוב בכנסת - אם הממשלה רוצה, היא משנה את החוקה ללא בעיה).

ציטוט:
הם קשורים בצורה עיקרית לדת מכיון שחוק השבות שהוא החוק העיקרי במדינה מתבסס על הדת.
גם חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו הוא חוק עיקרי מאוד במדינה, ואפילו בעל מעמד גבוה יותר מחוק השבות שאיננו חוק יסוד. יש לנו מאפיינים יהודים ודמוקרטים ביחד.

ציטוט:
לא משנה מה שאר הדברים שיש במדינה, מספיק שיש את החוק הזה המדינה כבר לא יכולה להיחשב כדמוקרטיה ליברלית כיון שהיא מפלה.
כשם שגרמניה שייכת לגרמנים, צרפת לצרפתים, המדינה שלנו שייכת לעם היהודי. חוק השבות עצמו אינו מפלה את האזרחים הלא יהודים בארץ, אלא נותן זכות ליהודי העולם שאינם בעלי אזרחות. החוק הזה אינו המקרה הגרוע ביותר של האפליה, והוא נועד לשמר את הרוב היהודי, כפי שאתה יודע, כי אנחנו גם מדינה יהודית. נכון, יש סתירה לדמוקרטיה, אבל זה לא הופך אותנו לדיקטטורה, והמדינה עדיין יותר דמוקרטית מאשר דתית.

ציטוט:
כאשר הוא מאפשר מכירה זה רק לידיים יהודיות , לא לנוצרי ולא ערבי.
אם אתה מצדיק את זה שהמדינה לא משכירה קרעקעות לערבים אתה לא יכול להיות ליברל , או להגיד שהמדינה דמוקרטיה ליברלית.
נכון, הוא מאפשר מכירה ליהודים במקרים מסויימים מאוד בלבד. לרוב האזרחים במדינה אין בעלות על הקרקע.
לא אמרתי שאני ליברל, אני מציג את המדינה כפי שהיא והמדינה אומנם לא דמוקרטיה טהורה, אך רחוקה מאוד מלהיות דתית. המדינה שונה מאוד מכפי שאני רוצה שתהיה, אבל אני כן תומך ברוב העקרונות של הדמוקרטיה. זה לא סותר את העובדה שאני רוצה שהמדינה תהיה בעלת צביון יהודית לא דתי. האופן שאני רוצה את המדינה קצת מורכב ולא קשור לנושא, אז אני אשמור את ההסברים לעצמי.

ציטוט:
התירוץ לא משנה את העבודה שאתה חיי במציאות מסויימת. התירוץ אולי מסביר למה, אבל הוא לא מבטל את המציאות ואת הצורת חיים שאינה ליברלית. גם היטלר השתמש בדיוק באותם תירוצים כאשר חקק את צווי החירום שמאפשרים לו לעשות א,ב,ג מכיוון שהמדינה בסכנה.
המצב חירום שמאפשר חוקים כמו אצלינו הוא לא זמני, הוא קבוע מיומה הראשון של המדינה והוא ימשיך להיות עד סופה, מצד קבוע זה הוא אינו ליברלי בלי קשר לסיבה שלו, המציאות אינה ליברלית.
אתה יודע מה יקרה אם השירות בצה"ל יהיה בהתנדבות. לא תהיה קיימת יותר מדינה ולא תהיה שום דמוקרטיה לאזרחים. הדמוקרטיה מגנה על עצמה, גם אם האמצעים לא דמוקרטיים כל כך, וזה גם במידה מסויימת. המדינה לא שוללת את הדמוקרטיה לגמרי, אלא פוגעת בה במידה הנחוצה כדי להגן עליה. זה משנה מאוד.
אנחנו עדיין במצב חירום, והמדינה בכל זאת מתפקדת כדמוקרטיה.

ציטוט:
אז אתה לא מבין מה אומרת הפרדת רשויות.
הפרדת רשויות אמורה למנוע שליטה של שליט דקטטורי ששולט בכל שלושת המערכות- משפטית,רשות מבצעת, מחוקקת.
הפרדת רשויות מלאה היא לא בהכרח יתרון כיון שהיא גורמת לסירבול, אבל היא מונעת ממקור כוח אחד לשלוט בכל המדינה.
הפרדת רשויות לא צריכה להיות מלאה לגמרי, אבל כאן היא פשוט לא קיימת כאשר כל רשות מעורבת בתוך התחת של השניה והסמכויות של הרשות המבצעת(ממשלה) עקב זה שהמדינה מוגדרת במצב סטטי של "מצב חירום" נותן סמכויות אדירות לממשלה שלא קיימות במודל של הפרדת הרשיויות.
אני יודע טוב מאוד מה אומרת הפרדת רשויות. היא מונעת שלטון דיקטטורי, אבל באותו מטבע ההפרדה לא מוחלטת, בשום דמוקרטיה. היא לא מוחלטת כדי למנוע מהממשלה להיות עריצה כלפי האזרחים ו/או הרשויות האחרות. לממשלה יש הכוח לקבוע מדיניות וגם לבצע אותה, אם לבית המשפט ולכנסת לא היו סמכויות בתחום שלה, היא היתה יכולה לנצל את כוחה לרעה אפילו יותר ממה שהיא כבר מסוגלת.

ציטוט:
לא במצב תמידי, רק בזמן מלחמה. אם יש מלחמה תמיד המדינה לא יכולה להיות ליברלית כי היא מבטלת זכויות פרט ומונעת בדלות של האזרחים,מתערבת בחיים של האנשים וכופה עליהם אורח חיים אנטי ליברלי.
לא קיים אפילו דיון בביטול מצב החירום, וזהו מצב תמידי קבוע שיהיה עד סופה של המדינה.
קודם כל, תפריד בין השערה לבין עובדה. אתה יכול לשער שהמצב יתקיים עד סוף המדינה, לא לקבוע כעובדה את העתיד.
המדינה פוגעת בזכויות הפרט כדי להגן על זכויות חשובות יותר, כדי שיוכל להתקיים שלטון דמוקרטי במדינה שיוכל להעניק זכויות בסיסיות יותר לאזרחים. הפגיעה בזכויות גם היא לא מוחלטת, אלא במידה הנחוצה כדי להגן על הדמוקרטיה ולא יותר.

ציטוט:
זה לא משנה, זה קרה,זה אפשרי, זה לא ליברלי.
זה אפשרי כדי שאתה, אני וכל שאר האזרחים במדינה נוכל לקבל את זכויותינו מהדמוקרטיה. אם המדינה לא תפעל כך, המדינה לא תוכל להתקיים וכך הפגיעה בליברליות ובדמוקרטיה תהיה חמורה יותר. הפעולה הזו מצמצמת את הנזק לזכויות, זה הרוע במיעוטו.

ציטוט:
מצטער אני לא אוכל להתחבר בזמן הקרוב אני עמוס בעבודות, גם עכשיו בזבזתי יותר מדי זמן כאן על חשבון לימודים.
טוב, נקווה שתחזור כשיהיה לך פחות עומס. בהצלחה.

ד"א, עומרי, חוק השבות לא בדיוק תואם את הדת ואת התורה.
"יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שנתגייר, והוא אינו בן דת
אחרת". זו ההגדרה בחוק ליהודי, ואילו לפי ההלכה - מי שנולד יהודי אינו יכול להמיר את דתו, תמיד נשאר יהודי בעיניי הלכה. בעיניי החוק זה שונה. חוץ מזה, גם בני משפחות הלא יהודים של היהודי יכולים לעלות ארצה, ללא שום סיבה דתית.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 16:50   #44
Night_Wolf
Banned

שלח הודעה דרך ICQ אל Night_Wolf

לא יודע מה הם חושבים לעצמם ומה הסיבות שהם רוצים לסגור את האתרים האלו דתיות או לא,אני אישית חושב שצריך להשאיר אתרי פורנו כי סך הכל אין בזה דבר רע אנשים גולשים בזה מדי יום ביום ונהנים מהחומר שם וזה לא פוגע באף אחד,
אבל אתרי פשע והימורים לפי דעתי צריך לסגור.
Night_Wolf מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 16:52   #45
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ההודעה שלך מאוד מוזרה ליאו.

החוק קובע שיש זכות להתאגד ולהפגין. מעבר לכך, ירושלים היא לא עיר של חרדים בלבד, ירושלים היא גם עיר של חלונים. זו לא עיר שלמה שלא רוצה. האם בתל אביב, עיר עם רוב חילוני, נוכל לאסור על חרדים להתאגד לתפילה למשל? זה אבסורדי. ההתאגדות מותרת כל עוד היא לא פוגעת במפגין ברגשותיו של אחר [למשל, התאגדות של פעילי ימין בכפר ערבי בעד גירוש של ערביי ישראל].

אתה מערבב פה בין הדעות האישיות שלך לבין ערכים שנראים לך דמוקרטיים. האם אתאיסטים מנסים לכפות על כולם את האתאיזם? ממש לא. אתאיסטים רוצים מצד שני שלא יכפו עליהם שום חוק דתי. אתה צריך להבין, העדר חוקים דתיים לא מגביל את הדת אלא משחרר את החלונים. האם הומואים לא יכולים להתאגד במדינת ישראל? הם קבוצה שוות זכויות! בדמוקרטיה מוצאים את האיזון בין זכותו של האחד לבין זכותו של האחר.

אני לא אמרתי שערבים שווים פחות על הנייר, אני דווקא חושב שעל הנייר הם שווים אותו דבר. בפרקטיקה המצב שונה גם מבחינת יחס הממשלה כלפיהם וגם ביחסם כלפי הממשלה.

לא ברור מה אתה מגדיר כיתר ליברליזם, לא דובר פה לפי דעתי על שום דבר מקומם במיוחד.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 16:52   #46
מתן18
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי goldBEN
Xd
עוד לא קם האדם שיילחם נגד האינטרנט, אולי אתרים ישראליים אבל גם הם לא שווים..
אפילו לא צ'אק נוריס יילחם נגד האינטרנט! O:
איזה טעות
מתן18 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 16:53   #47
מתן18
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ההודעה שלך מאוד מוזרה ליאו.

החוק קובע שיש זכות להתאגד ולהפגין. מעבר לכך, ירושלים היא לא עיר של חרדים בלבד, ירושלים היא גם עיר של חלונים. זו לא עיר שלמה שלא רוצה. האם בתל אביב, עיר עם רוב חילוני, נוכל לאסור על חרדים להתאגד לתפילה למשל? זה אבסורדי. ההתאגדות מותרת כל עוד היא לא פוגעת במפגין ברגשותיו של אחר [למשל, התאגדות של פעילי ימין בכפר ערבי בעד גירוש של ערביי ישראל].

אתה מערבב פה בין הדעות האישיות שלך [נגד הומואים] לבין ערכים שנראים לך דמוקרטיים. האם אתאיסטים מנסים לכפות על כולם את האתאיזם? ממש לא. אתאיסטים רוצים מצד שני שלא יכפו עליהם שום חוק דתי. אתה צריך להבין, העדר חוקים דתיים לא מגביל את הדת אלא משחרר את החלונים.

אני לא אמרתי שערבים שווים פחות על הנייר, אני דווקא חושב שעל הנייר הם שווים אותו דבר. בפרקטיקה המצב שונה גם מבחינת יחס הממשלה כלפיהם וגם ביחסם כלפי הממשלה.

לא ברור מה אתה מגדיר כיתר ליברליזם, לא דובר פה לפי דעתי על שום דבר מקומם במיוחד.
ליאו כותב הודעה מוזרה????? לאאא יכול להיותת
ישן 23-05-07, 17:58   #48
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

[למשל, התאגדות של פעילי ימין בכפר ערבי בעד גירוש של ערביי ישראל].

אה והמצעד (או יותר נכון הפגנת כוח) עם השלטים שהם נשאו שמה , שאני זוכר היו כמה דברים נחמדים , כמו:
"adult men who have imaginery friends are stupid" עם סימנים של יהדות נצרות ואיסלאם.
בעיר שיש בה רוב דתי חרדי + חילוניים שמתנגדים לזה (ואללה אני גם חילוני מסורתי ואני מתנגד לזה) זה , זה מותר?!

מעניין באיזה יד תרצה לדכא מצעד נגד גאווה...
תחשוב , כל תושבי רושליים הדתיים על אותו עקרון יכולים לבוא ולומר שלא רוצים אותם פה , זה בערך יהיה מתחנגל אחד מול 3 אנשים ,
וגם הם יכולים להיות חכמים יותר ולשאת שלטים של "תעזבו אותנו בשקט" ולא דברים "פוגעניים"

אבל זה כמובן אסור כי רק להומואים , אתאיסטים , פדופילים , פצפיסטים , אנרכיסטים , היפים וכל הזבל הזה מותר להפגין בשביל אנשים כמוך.

כמובן שאת זה אתה רוצה לדכא כי זה מנוגד לעקרונות האלטרנטיביים בלשון המעטה שלך

עכשיו תגיד לי , בסוף עשו כנס בבניין סגור , ולא פגעו באף אחד , יופי שיעשו מצידי כנסים כאלה שמה ומצידי יז** שמה חזירים אבל הם עשו הכרזות , סחיטות(תקרא כתבה בYNET במאותו זמן , וזה עוד מע' עיתונות שידועה לשמצה בדיעות אנטי דתיות רבות )

והפגנה של הבת של אולמרט והחברים שלה מול הבית של חלוץ אחריה המלחמה שהם נטפלו לילדים שלו זה מותר , רק הפגנות ימית זה גזעני בשבילך נכון?

נ.ב
אני הייתי תומך בהם , נייטרלי במהלך הסיפור עם המצעד ונגעלתי מהם אחרי זה וממה שהם עשו במקומות אחרים כדי לקדם את עצמם.

אני בטוח שפרט לקיצוניים מסויימים או הרבה אנשים שינו את דעתם לגבי המצעד , זה ברור כשמש שמדובר בפרובוקציה.

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 18:04   #49
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

כמו כן , למה ניתן לא להעסיק בן אדם ששומר שבת או אדם דתי

אבל אם לא תעסיק מישהו בגלל שהוא אחד מהקבוצות השונות האלה , אתה תאבד את כל העסק שלך ויותר מכספי פיצועים?

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 18:12   #50
m0she
מנהל מחלקת התזונה

תגיד לי, נראה לך שאפשר להבין משהו מההודעות שלך? אני רציני.
אני לא מבין איך אתה שם במשפט אחד אתאיסטים או הומואים עם פדופילים.

MosheG@israelbody.org
ישן 23-05-07, 18:13   #51
goldBEN
אזהרה חמורה - שפה בוטה ושאינה הולמת

הסמל האישי שלgoldBEN

שלח הודעה דרך ICQ אל goldBEN שלח הודעה דרך MSN אל goldBEN

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מתן16
איזה טעות

XD
:):):):)...

ציטוט:
בטח שאני יורד לבנות!
goldBEN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 18:35   #52
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
תגיד לי, נראה לך שאפשר להבין משהו מההודעות שלך? אני רציני.
אני לא מבין איך אתה שם במשפט אחד אתאיסטים או הומואים עם פדופילים.
אז אתה לא מבין , אתה הרי אקס דוס מלומד , פירשת את התנ"ך בישיבה ואחרי זה עוד פירשת את כל המידע האקדמי שאתה טופח לעצמיך בשכם עליו (ואם זה לימודים טכניים או ביולוגים יש לך על מה)

תסתדר יפה עם זה. אני עושה עוד דברים חוץ מלשבת ולכתוב הודעות ( באותו זמן )
ויש הבה מה לומר

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 18:51   #53
m0she
מנהל מחלקת התזונה

מה זה קשור שאני דתי לשעבר או מה אני לומד? הכתיבה שלך לא מסודרת ואי אפשר להבין אותה. אף אחד לא רודף אחריך, קח עוד 5 דקות ותכתוב משהו נורמלי שאפשר להתייחס אליו. מה המטרה בכתיבה של הודעות מעורפלות?

MosheG@israelbody.org
ישן 23-05-07, 19:08   #54
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

טוב שיהיה זה הגיעה להערות על כתיבה ......

נ.ב
Damm אתה ילד כאפות. אתה יודע למה

Leo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 19:20   #55
damn
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Leo
טוב שיהיה זה הגיעה להערות על כתיבה ......

נ.ב
Damm אתה ילד כאפות. אתה יודע למה
אני ילד כאפות? אתה חתיכת מסכן בדודה שלי תמשיך להיות ילד פורומים.

רושמים הגיע*, טמבל.

בא לי לאכול אסטרואידים!
damn מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 19:49   #56
מתן18
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי damn
אני ילד כאפות? אתה חתיכת מסכן בדודה שלי תמשיך להיות ילד פורומים.

רושמים הגיע*, טמבל.
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח שמת לב שהוא החליט לקרוא לכולם מוזרים ילדי כאפות?

חחח ליאו אתה יודע מה יקרה אם תחפש "ילד כאפות" באנצקלופדיה?

תמצא את המונח "ילד כאפות" יא טמבל מה חשבת תמצא תמונה שלך?
ישן 23-05-07, 19:51   #57
goldBEN
אזהרה חמורה - שפה בוטה ושאינה הולמת

הסמל האישי שלgoldBEN

שלח הודעה דרך ICQ אל goldBEN שלח הודעה דרך MSN אל goldBEN

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מתן16
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח שמת לב שהוא החליט לקרוא לכולם מוזרים ילדי כאפות?

חחח ליאו אתה יודע מה יקרה אם תחפש "ילד כאפות" באנצקלופדיה?

תמצא את המונח "ילד כאפות" יא טמבל מה חשבת תמצא תמונה שלך?
חחחחחחחחחחח...

ציטוט:
בטח שאני יורד לבנות!
goldBEN מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-07, 19:53   #58
Leo
חבר ותיק

שלח הודעה דרך MSN אל Leo

אני רואה שכל החבורה "צירפה כוחות"