ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף-כללי

פיתוח גוף-כללי בפורום זה יהיו שיחות בנושא פיתוח גוף שאינם נכללים בפורומים האחרים

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-05-08, 14:42   #1
Dr. Muscle
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלDr. Muscle

כללי:: אלון
עוסק ב:: כלמיני
ברירת מחדל שירות לקהילה - כמה שאלות על הצבא

היי,
למי שלא מכיר - אני אלון , זקן השבט כאן בפורום (מבחינת פז"מ כמובן, מבחינת גיל או גודל - יש לי לאן לשאוף ).
את השירות הצבאי שלי עשיתי באגף משאבי אנוש בצה"ל, בתפקיד שבו אני מכיר את התפקידים, את היחידות וכו'. מכיוון שראיתי שיש כאן ריבוי של שאלות לגבי - מי מכיר ומה מכיר, חשבתי לעשות שירות לקהילה ולצמצם את הכל לאשכול אחד.

מי שמעוניין לדעת דברים ספציפיים, כל עוד הם בגדר בלמ"ס (בלתי מסווג) - אני כאן כדי לענות.

כדי שהאשכול הזה ישאר מסודר ולא יתפרס על פני יותר מדי עמודים (בכזה מקרה אני לא אענה ואתן לאחרים לענות) - אני מבקש שאלות מנוסחות היטב ולא יותר מדי כלליות, ובלי עזרה של אחרים (תנו לי להגיב, אם אני לא אדע - אתם מוזמנים).

אלון
- - - - - - - - - - - - - - - - - -

עזרים מומלצים:

רפידות גובה תוספת גובה למתעניינים.
סיגריה אלקטרונית להפסקת עישון קלה.
כאבי גב - אתר שמציע את שיטת אפוס להקלה בכאבי ברכיים.

-------------------------------
גלעד שליט כבר יותר מ-1,000 יום בשבי.
אל תיתן לו להשכח.
Dr. Muscle מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 14:44   #2
Gootche
חבר פעיל

אחלה יוזמה

מורן - מגיעים דרך שריון או תותחנים? נ"מ נחשב גם כן תותחנים? מה בדיוק היעוד של היחידה ומה עושים שם? האם חותמים על קבע? במידה ואני נופל מהגיבוש הזה, או מגיבוש של יהל"ם (הנדסה קרבית) אני חוזר לגדוד או שנפתחות דלתות נוספות?
ישן 06-05-08, 15:05   #3
DMX
חבר פעיל

הסמל האישי שלDMX

תודה רבה על היוזמה אחי.
בגיבוש יחטיות של צנחנים, איזה עוד יחידות אני יכול לקבל? חוץ מעורב והסיירת
DMX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 15:09   #4
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
עזרה של אחרים (תנו לי להגיב, אם אני לא אדע - אתם מוזמנים).
על זה נאמר - טוב אחי, או שלא.
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 15:10   #5
blinki
חבר פעיל

באמת אחלה יוזמה:

1) שמעתי טובות על יחידת יהל"ם אבל שמעתי שאי אפשר לצאת לגיבוש אם המספר עולה מעל 1.25(ומה עם הצלינדר?!) יש דברים בגו? וזה נכון שהם נותנים לך לצאת לגיבוש אם אתה חותם שאתה עושה ניתוח לליזר(ואם כן מתי אני צריך לעשות את הניתוח)

2) מה צריך לעשות על מנת לצאת לגיבוש ספניר מסטיל"ים/דבורים? ואם אני נופל משם אני חוזר לסטיל"ים/דבורים? או שניתן להתמיין ליחידה אחרת בחיל הים

3) מש"ק לוט"ר,אני יודע שפעם היה ניתן להתקבל לתפקיד מש"ק לוט"ר רק ע"י נשירה מאחת היחידות המובחרות אבל עכשיו ניתן גם מיחידת כפיר,האם זה נכון? ומה צריך לעשות על מנת לצאת לגיבוש שלהם? כל אחד יכול לצאת או שצריך להיות שפיץ בטירונות? תוך כמה זמן לאחר תחילת הטירונות יש את הגיבוש ללוט"ר? והאם הם גם מצטרפים לפעילויות או שעוסקים רק בהדרכה?

4) בנוסף חשבתי על אופציה לא קרבית במידה ויהיה לי 82 ומטה(ולצערי זה מה שיקרה עם משקפיים מספר 2.5 לינדר 4.5,עקמת קלה,פלטפוס קשה,וקילה שהייתי קטן) ומה שהכי קרץ לי זה דוברות ומידע(בייחוד גל"צ והמחנה) למרות שאני יודע י שהסיכוים להתקבל נמוכים אבל ננסה מקסימום לא נצליח,ובקשר לשאלה,זה נכון שבנים יכולים לקבל זימון רק מ64 ומטה? והאם זה תקף עד היום שרק בעלי פרוטקציות מתקבלים? מה כולל הבחינות שם? ולאחר שעברתי את המבדקים הראשונים מה המשך הקבלה? יש עוד איזשהו סינון/ראיון?
blinki מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 15:34   #6
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי blinki
באמת אחלה יוזמה:

1) שמעתי טובות על יחידת יהל"ם אבל שמעתי שאי אפשר לצאת לגיבוש אם המספר עולה מעל 1.25(ומה עם הצלינדר?!) יש דברים בגו? וזה נכון שהם נותנים לך לצאת לגיבוש אם אתה חותם שאתה עושה ניתוח לליזר(ואם כן מתי אני צריך לעשות את הניתוח)

2) מה צריך לעשות על מנת לצאת לגיבוש ספניר מסטיל"ים/דבורים? ואם אני נופל משם אני חוזר לסטיל"ים/דבורים? או שניתן להתמיין ליחידה אחרת בחיל הים

3) מש"ק לוט"ר,אני יודע שפעם היה ניתן להתקבל לתפקיד מש"ק לוט"ר רק ע"י נשירה מאחת היחידות המובחרות אבל עכשיו ניתן גם מיחידת כפיר,האם זה נכון? ומה צריך לעשות על מנת לצאת לגיבוש שלהם? כל אחד יכול לצאת או שצריך להיות שפיץ בטירונות? תוך כמה זמן לאחר תחילת הטירונות יש את הגיבוש ללוט"ר? והאם הם גם מצטרפים לפעילויות או שעוסקים רק בהדרכה?

4) בנוסף חשבתי על אופציה לא קרבית במידה ויהיה לי 82 ומטה(ולצערי זה מה שיקרה עם משקפיים מספר 2.5 לינדר 4.5,עקמת קלה,פלטפוס קשה,וקילה שהייתי קטן) ומה שהכי קרץ לי זה דוברות ומידע(בייחוד גל"צ והמחנה) למרות שאני יודע י שהסיכוים להתקבל נמוכים אבל ננסה מקסימום לא נצליח,ובקשר לשאלה,זה נכון שבנים יכולים לקבל זימון רק מ64 ומטה? והאם זה תקף עד היום שרק בעלי פרוטקציות מתקבלים? מה כולל הבחינות שם? ולאחר שעברתי את המבדקים הראשונים מה המשך הקבלה? יש עוד איזשהו סינון/ראיון?
1. אפשר להגיע ליהל"ם עם משקפיים, השאלה היא איזה מספר. אני לא בטוח בנוגע למספר שלך ובנוגע לצילינדר אני בכלל לא בטוח.

2.לגבי הסנפיר, בניגוד לשאר הגיבושים, כאן מאתרים אותך בזמן הגיבוש סטי"לים\דבורים. ז"א שאם תהיה שפיץ בגיבוש סטילים, תאותר כמספיק ראוי להיות לוחם סנפיר ותעבור גיבוש.
בנוגע לנשירה - תלוי באיזה שלב.

3. לוט"ר לא נפתח כל מחזור. קח לדוג' את מרץ 08, אז לא נפתח. אם אני לא טועה בנוב' 7 כן נפתח. בכל אופן לא כל מחזור נפתח הקורס לוט"ר וגם לא כל שנה.
כולם יכולים לגשת לגיבוש. הגיבוש נערך כשבוע לאחר ההתגייסות.
העבודה של המש"קי לוט"ר היא הדרכה, אבל רק שתדע שהמסלול שלהם הוא ממש קשה וממש מאתגר ומעניין.

4. אכן כן. לצערי אך ורק בעלי פרפויל 64 ומטה ו\או בנים יחידים יכולים לגשת למיונים הנ"ל. בנוגע לפרוטקציות, כל צה"ל סובב סביב פרוטקציות, יש מקומות שזה בולט מאוד ויש כאלה שלא ממש, אבל רק שתדע שהן קיימות בכל מקום. אם אתה טוב באמת יקחו אותך בלי שום קשר לשום דבר - תהיה שפיץ זה הכי חשוב.
ישן 06-05-08, 15:44   #7
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Gootche
אחלה יוזמה

מורן - מגיעים דרך שריון או תותחנים? נ"מ נחשב גם כן תותחנים? מה בדיוק היעוד של היחידה ומה עושים שם? האם חותמים על קבע? במידה ואני נופל מהגיבוש הזה, או מגיבוש של יהל"ם (הנדסה קרבית) אני חוזר לגדוד או שנפתחות דלתות נוספות?
מורן היא יחידה שמגיעים אליה ללא גיבוש טרום-גיוס... אתה מתחיל טירונות תותחנים ואז מוציאים אותך לגיבוש בזמן הטירונות, אם עברת סחטיין - אם לא נדפקת בגדודים
במורן אין התחייבות על קבע.

נ"מ זה נ"מ, נגד מטוסים - לרוב שמירות ומכ"מים, לא ממליץ וכנ"ל לגבי תותחנים.
יהל"ם - יחידת העילית של הנדסה - מחוייב בחתימה על קבע.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 15:52   #8
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Gootche
אחלה יוזמה

מורן - מגיעים דרך תותחנים. נ"מ הוא חיל שנמצא תחת חיל אויר.
הייעוד של היחידה סודי וגם העיסוק. הוא מעניין ואיכותי.
אין חובה לחתום על קבע ביחידה למרות שיש אפשרות.

כשאתה נופל מגיבוש אתה חוזר לגדוד. תמיד יהיו דלתות בהמשך השירות, בין אם זה בקורס מ"כים, קורס קצינים, שירות קבע וכו'.

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 15:53   #9
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DMX
תודה רבה על היוזמה אחי.
אני לא זוכר את כל היחידות ולא רוצה להגיד סתם, אבל זו שאלה שמאד קל TO GOOGLE.

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 15:56   #10
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dr. Muscle
מורן - מגיעים דרך תותחנים. נ"מ הוא חיל שנמצא תחת חיל אויר.
הייעוד של היחידה סודי וגם העיסוק. הוא מעניין ואיכותי.
אין חובה לחתום על קבע ביחידה למרות שיש אפשרות.

כשאתה נופל מגיבוש אתה חוזר לגדוד. תמיד יהיו דלתות בהמשך השירות, בין אם זה בקורס מ"כים, קורס קצינים, שירות קבע וכו'.
אל תגיד סתם, אני בתור אחד שהיה מספיק זמן בתותחנים יכול לומר שבתכלס מורן עושים בט"ש (ביטחון שוטף לחבר'ה שלא יודעים) בדיוק כמו הגדודים
וזה סתם טחינת תחת... לא שווה ללכת לתותחנים בשביל המטרה של להתקבל למורן, אם כבר נדפקת בתותחנים אז תלך על זה.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 15:56   #11
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי DMX
תודה רבה על היוזמה אחי.
יש את הפלס"ר, פלחה"ן, פלנ"ט, עורב, מגלן
ויש את דובדבן שאי אפשר להגיע דרך הגיבוש יחטי"ות, מגיעים לשם רק המאותרים [ז"א אתה עושה גיבוש צנחנים בתור מאותר דובדבן].

אה וכמובן לא בכל מחזור נפתחות כל היחטיות.
ישן 06-05-08, 15:58   #12
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
1. אפשר להגיע ליהל"ם עם משקפיים, השאלה היא איזה מספר. אני לא בטוח בנוגע למספר שלך ובנוגע לצילינדר אני בכלל לא בטוח.

2.לגבי הסנפיר, בניגוד לשאר הגיבושים, כאן מאתרים אותך בזמן הגיבוש סטי"לים\דבורים. ז"א שאם תהיה שפיץ בגיבוש סטילים, תאותר כמספיק ראוי להיות לוחם סנפיר ותעבור גיבוש.
בנוגע לנשירה - תלוי באיזה שלב.

3. לוט"ר לא נפתח כל מחזור. קח לדוג' את מרץ 08, אז לא נפתח. אם אני לא טועה בנוב' 7 כן נפתח. בכל אופן לא כל מחזור נפתח הקורס לוט"ר וגם לא כל שנה.
כולם יכולים לגשת לגיבוש. הגיבוש נערך כשבוע לאחר ההתגייסות.
העבודה של המש"קי לוט"ר היא הדרכה, אבל רק שתדע שהמסלול שלהם הוא ממש קשה וממש מאתגר ומעניין.

4. אכן כן. לצערי אך ורק בעלי פרפויל 64 ומטה ו\או בנים יחידים יכולים לגשת למיונים הנ"ל. בנוגע לפרוטקציות, כל צה"ל סובב סביב פרוטקציות, יש מקומות שזה בולט מאוד ויש כאלה שלא ממש, אבל רק שתדע שהן קיימות בכל מקום. אם אתה טוב באמת יקחו אותך בלי שום קשר לשום דבר - תהיה שפיץ זה הכי חשוב.
לגבי יהל"מ, עד כמה שאני יודע ההגבלה היא הגבלת פרופיל. אם משקפיים וצילנדר מסויים יסווגו אותך כפרופיל מסויים - זה מה שיגביל אותך מלהתקבל ליחידה כזו אחרת.

לגבי 4, אתה טועה ומטעה. יש מכסה מסויימת של איתורים בשנה והיא מחולקת לפרופיל עורפי וקרבי, כך שאתה תמיד מוזמן לשלוח להם בקשה שיאתרו אותך. כמובן שמכסת הפרופיל הקרבי היא מצומצמת אבל תמיד שווה ניסיון (בייחוד ביחידות הנ"ל).

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 15:59   #13
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The Sun
אל תגיד סתם, אני בתור אחד שהיה מספיק זמן בתותחנים יכול לומר שבתכלס מורן עושים בט"ש (ביטחון שוטף לחבר'ה שלא יודעים) בדיוק כמו הגדודים
וזה סתם טחינת תחת... לא שווה ללכת לתותחנים בשביל המטרה של להתקבל למורן, אם כבר נדפקת בתותחנים אז תלך על זה.
במורן עושים גם בט"ש ויש להם ייעוד חשוב במלחמה וזה מה שמבדיל אותם מהגדודים. זו יחידה איכותית, בניגוד לגדודי חת"מ.

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 16:01   #14
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
לגבי יהל"מ, עד כמה שאני יודע ההגבלה היא הגבלת פרופיל. אם משקפיים וצילנדר מסויים יסווגו אותך כפרופיל מסויים - זה מה שיגביל אותך מלהתקבל ליחידה כזו אחרת.

לגבי 4, אתה טועה ומטעה. יש מכסה מסויימת של איתורים בשנה והיא מחולקת לפרופיל עורפי וקרבי, כך שאתה תמיד מוזמן לשלוח להם בקשה שיאתרו אותך. כמובן שמכסת הפרופיל הקרבי היא מצומצמת אבל תמיד שווה ניסיון (בייחוד ביחידות הנ"ל).
לגבי יהל"ם - אני אישית שמעתי על מישהו שהתקבל עם מס' 4, לאחר פז"ם כלשהו ביחידה הפרישו אותו בגלל המשקפיים.

לגבי דובר צה"ל - כמובן שכמו לבסמ"ח לדוג' ששם מקבלים זימונים אך ורק העורפיים, אפשר להגיש בקשה בתור "חריג" - אבל בוא נגיד שאם אין לך איזשהן המלצות\ניסיון או קומבינות, סיכוי נמוך שתקבל זימון למיונים.
ישן 06-05-08, 16:06   #15
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

כמובן שיש חריגות שרואים שהבנאדם פיזית לא מסוגל להתמודד עם אופי העבודה. אבל אין קביעה מסויימת לסעיף ראיה כמו בטייס.

ושוב - לכל מקצוע בצבא יש מכסות איתור. המכסות איתור נמסרות למדורי איתור בזרועות, והן מחולקות לפרופיל קרבי ועורפי. לכל מקצוע יש גם מכסות לפרופיל קרבי, וניתן להתקבל. מין הסתם ביחידות קטנות וסגורות כמו דובר צה"ל וגל"צ - קשה באופן כללי להתקבל, ובכלל להכנס לתוך המכסה המצומצמת. זה לא אומר שלא שווה לנסות.

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 16:16   #16
iinader
חבר פעיל

שלום אלון,
בעתידי בצה"ל אני רוצה להיות משהו לא קרבי אבל גם לא ג'ובניק שיהיה לי סטטוס מסוים של כבוד.לא שמעתי על יחידות ביניים שכאלה.אני מודע לזה שכולם עוברים טירונות קשה בלי קשר לאיפה הם הולכים להיות אבל אחר כך ישימו אותך במה שאתה הולך להיות במשך 3 שנים.
חשבתי בכיוון של לשרת בחיל האוויר שהוא כ10 דקות נסיעה מהבית שלי,אבל בגלל שלא בחרתי אלקטרוניקה לא יציבו אותי שם.יש אפשרות שאני יהיה שם כתפקיד אחר מהסגנון שאני מחפש?
iinader מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 06-05-08, 16:16   #17
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
כמובן שיש חריגות שרואים שהבנאדם פיזית לא מסוגל להתמודד עם אופי העבודה. אבל אין קביעה מסויימת לסעיף ראיה כמו בטייס.

ושוב - לכל מקצוע בצבא יש מכסות איתור. המכסות איתור נמסרות למדורי איתור בזרועות, והן מחולקות לפרופיל קרבי ועורפי. לכל מקצוע יש גם מכסות לפרופיל קרבי, וניתן להתקבל. מין הסתם ביחידות קטנות וסגורות כמו דובר צה"ל וגל"צ - קשה באופן כללי להתקבל, ובכלל להכנס לתוך המכסה המצומצמת. זה לא אומר שלא שווה לנסות.
לא אמרתי שלא שווה לנסות, אבל שלא יחיה באשליות...

ציטוט:
שלום אלון,
בעתידי בצה"ל אני רוצה להיות משהו לא קרבי אבל גם לא ג'ובניק שיהיה לי סטטוס מסוים של כבוד.לא שמעתי על יחידות ביניים שכאלה.אני מודע לזה שכולם עוברים טירונות קשה בלי קשר לאיפה הם הולכים להיות אבל אחר כך ישימו אותך במה שאתה הולך להיות במשך 3 שנים.
חשבתי בכיוון של לשרת בחיל האוויר שהוא כ10 דקות נסיעה מהבית שלי,אבל בגלל שלא בחרתי אלקטרוניקה לא יציבו אותי שם.יש אפשרות שאני יהיה שם כתפקיד אחר מהסגנון שאני מחפש?
הייתי ממליץ לך להיות תומכ"ל באחת מהסיירות.
תחפש בגוגל את האתר של מגלן, יש שם טפסים שאתה צריך למלא ואז יש לך מן גיבושון ומיונים.
בתום אלו במידה ואתה מתקבל אתה נהיה "ג'ובניק" בתוך סיירת.
ישן 06-05-08, 16:22   #18
Dr. Muscle

הסמל האישי שלDr. Muscle

ציטוט:
פורסם במקור על ידי iinader
שלום אלון,
השאלה שלך קצת כללית מדי. יש המון יחידות "ג'ובניקים" איכותיים. כל אחד בתחומו הוא. יש הרבה קורסים שעוברים בצבא ויכולים מאד לעזור באזרחות. הטירונות בכלל בכלל לא קשה ל"ג'ובניקים", בזה אתה יכול להיות בטוח.
קיצר, אם אתה מחפש איזושהי הכוונה ורעיונות לתפקידים, תן על עצמך רקע ותחומי עניין ותנסה לברר את הנתונים האישיים שלך.

לגבי תפקיד תומכ"ל ביחידה מובחרת - יש תפקידים מסויימים שמאותרים ליחידה, מרבית התפקידים הם מחיילים שמתגייסים ליחידות שדה, ובבקו"מ/ טירונות/ אימון מתקדם - יורד להם הפרופיל והם הופכים להיות תומכ"ל, אבל כבר נמצאים ביחידה מסויימת.
אם הבנתי נכון, אתה מחפש קירבה לבית, ככה שזה לא יתאים לך בכל אופן.

עזרים מומלצים:

אל תיתן לו להשכח.
ישן 06-05-08, 16:46   #19
r0y
חבר פעיל

שלח הודעה דרך MSN אל r0y

אם אני מגיע לגיבוש טיס או דובדבן ולא מתקבל..מה אז?כל הדלתות פתוחות ויש אפשרות לבחור שוב את כל מה שהיה בהתחלה?
ואותו דבר אם נופלים מקורס טיס..מה קורה אחרי זה?
ישן 06-05-08, 17:46   #20
Gil-G
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלGil-G

שלח הודעה דרך ICQ אל Gil-G

סיימתי טירונות 02 בזיקים ואני מופנה עכשיו לטכני בחיפה לקורס
יש המלצות על קורסים? טיפים?

"Ni bheidh an bua ach leis an Gra"

If you wanna Shoot, Shoot - Don't Talk

אני לא גיל גרנות
Gil-G מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה