ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-07-22, 17:36   #1
emily
חבר מתחיל

הסמל האישי שלemily

עוסק ב:: סוכנת מכירות
חדר כושר: ספייס
ברירת מחדל שלום לכולם

אני משתמשת חדשה באתר, ולאחרונה חזרתי להתאמן.
הייתי מתאמנת בעבר אבל עבר תקופה שזה כבר לא פיקטיבי לעכשיו.
בעיקרון חזרתי לשמור תזונת חיטוב ולהתאמן באופן של 4-5 ימים בשבוע וכרגע בהדרגה לגבי העצימות.
אני אחרי יום מנוחה ועדיין הגוף תפוס לי, השאלה שלי איך יודעים האם האימון בעצימות מתאימה? ומתי העצימות מוגזמת?
כמה ימי מנוחה מומלץ בשבוע והאם הפסקה של יום מנוחה גם עם כאבי שרירים אפשר ללכת לעשות אימון ואיזה עצימות מומלצת?
תודה רבה,אמילי
emily מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 28-07-22, 19:33   #2
Holy_Templar
מנהל הפורום

הסמל האישי שלHoly_Templar

חדר כושר: חדר כושר
שלח הודעה דרך MSN אל Holy_Templar

ציטוט:
פורסם במקור על ידי emily צפה בהודעה
אני משתמשת חדשה באתר, ולאחרונה חזרתי להתאמן.
הייתי מתאמנת בעבר אבל עבר תקופה שזה כבר לא פיקטיבי לעכשיו.
בעיקרון חזרתי לשמור תזונת חיטוב ולהתאמן באופן של 4-5 ימים בשבוע וכרגע בהדרגה לגבי העצימות.
אני אחרי יום מנוחה ועדיין הגוף תפוס לי, השאלה שלי איך יודעים האם האימון בעצימות מתאימה? ומתי העצימות מוגזמת?
כמה ימי מנוחה מומלץ בשבוע והאם הפסקה של יום מנוחה גם עם כאבי שרירים אפשר ללכת לעשות אימון ואיזה עצימות מומלצת?
תודה רבה,אמילי
היי אמילי,

הגוף תפוס אחרי הרבה זמן שלא התאמנת וזה די טבעי, זה גם עובר ככל שתרגילי את הגוף להתאמן. מן הסתם את צריכה להיות עירנית לגבי מה רמת ה "doms" או הכאבים שיש לך שלא תתאמני בזמן שהכול תפוס בצורה שיכולה לגרום לך לפציעה.אני יכול לומר שמה שאני עושה כשאני חוזר אחרי הרבה זמן, זה אימון בטווח חזרות של 12-15 לכל התרגילים ושומר על מאמץ של 40-50%, מקבל את הגוף התפוס, נח יומיים שלושה וחוזר חלילה עד שהגוף לא תפוס יותר. אני בדרך כלל בפעם הראשונה שאני חוזר והגוף ממש ממש נתפס אני נותן לגוף לנוח לחלוטין לפני שאני חוזר.

שאלה העצימות היא שאלה מאוד פרסונלית. זה תלוי בהרבה גורמים, אבל עיקרון שאת יכולה לשמור עליו זה שאם טווח החזרות שלך בין 10-15, ששתי החזרות האחרונות יהיו ממש קשות אבל לא להגיע לכשל. ואז זה שאלה של איזה משקלים את עובדת, איזה תרגילים, איך הגוף שלך מחלים וכו'.

אני יכול לומר שמה שלי עבד, וזה לא לווא דווקא מה שיעבוד לך זה להתאמן אימון גוף מלא 3 פעמים בשבוע לפחות 6 חודשים לפני שהייתי מוסיף אלמנטים נוספים או פיצולים של ימים וכו'.
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא