ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 19-07-07, 15:46   #1
נתנאל20
חבר חדש

ברירת מחדל מלטו דקסטרין

מלטו דקסטרין היא פחמימה מורכבת שבאה בצורת אבקה.. זו הפחמימה שנמצאת בגיינרים שאנו צורכים. אני בונה תגיינר שלי מאבקת חלבון שאני קונה לחוד ומוסיף מלטו דקסטרין בהתאם לתפריט היומי שלי.. הפחמימה הזו באה בצורה נקייה ללא שום תוספים וזו הצורה הנוחה ביותר להכנסת פחמימות במשך היום.. ובמיוחד לאחר האימון.. גורמת להעלאת רמות האינסולין. (דבר פצצה לעליה במסה, או סתם לשילוב עם האבקת חלבון במשך היום.. נספג במהירות).

אני מוכר שק של 25 קילו סגור ארוז חתום עם תאריך ייצור ותאריך תפוגה מוטבע.. ב1875 ש"ח.. (75 ש"ח לק"ג).
אם יש מישהו שמעונין שישאיר איסיקיו או מסנגר כאן ואצור עימו קשר.. אין הגבלה לכמות של שקים..
נתנאל20 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 16:12   #2
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

75 שקל לקילו פחממה :laugh: מצחיק אתה!
לא עדיף לקנות 2 קילו שיבולת שועל, או קילו סוכר ענבים ב30 שקל?
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 16:33   #3
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
75 שקל לקילו פחממה :laugh: מצחיק אתה!
לא עדיף לקנות 2 קילו שיבולת שועל, או קילו סוכר ענבים ב30 שקל?

אתה משווה סוכר ענבים לפחמימה מורכבת? סוכר ענבים אומנם חד סוכר אבל אני רוצה לראות שתצרוך 300 גרם סוכר ענבים ביום ולא תשמין. מה שאתה יכול לעשות עם מלטו דקסטרין..

ובלי להעליב! אולי לך זה נראה מוגזם או לבן אדם ששוקל 60-70 קילו.. אבל בן אדם 80-90-100-110 קילו שאוכל 6-7 וגם 8 ג' פחמימות לק"ג משקל גוף קשה להכניס כמויות כאלה של אוכל.. אני שוקל 103-104 ק"ג ואוכל 728 ג' פחמימות ליום, ומקבל מזה 2912 קלוריות רק מפחמימות! ולא משמין.. זה גם בגלל שאני שוקל הרבה והגוף צריך הרבה פחמימות וגם בגלל שאני מקפיד על פחמימות מורכבות ולא כמו אנשים פה מכניס סוכר ענבים עם השייק חלבון.. לא שזה רע! אבל אי אפשר לעשות את זה במינון גבוהה ולאורך זמן.. זה יגרום להשמנה..
ישן 19-07-07, 16:44   #4
bigbit
מפתח גוף מתחרה

כללי:: אור ביטון
עוסק ב:: מתחרה מקצועי
שלח הודעה דרך ICQ אל bigbit

ציטוט:
פורסם במקור על ידי נתנאל20
אתה משווה סוכר ענבים לפחמימה מורכבת? סוכר ענבים אומנם חד סוכר אבל אני רוצה לראות שתצרוך 300 גרם סוכר ענבים ביום ולא תשמין. מה שאתה יכול לעשות עם מלטו דקסטרין..

ובלי להעליב! אולי לך זה נראה מוגזם או לבן אדם ששוקל 60-70 קילו.. אבל בן אדם 80-90-100-110 קילו שאוכל 6-7 וגם 8 ג' פחמימות לק"ג משקל גוף קשה להכניס כמויות כאלה של אוכל.. אני שוקל 103-104 ק"ג ואוכל 728 ג' פחמימות ליום, ומקבל מזה 2912 קלוריות רק מפחמימות! ולא משמין.. זה גם בגלל שאני שוקל הרבה והגוף צריך הרבה פחמימות וגם בגלל שאני מקפיד על פחמימות מורכבות ולא כמו אנשים פה מכניס סוכר ענבים עם השייק חלבון.. לא שזה רע! אבל אי אפשר לעשות את זה במינון גבוהה ולאורך זמן.. זה יגרום להשמנה..
זה יקר..למה נראה לך שמישהו יוציא על פחמימה 1875 שקל..מזה משנה אם אני לוקח תמרים אחרי האימון עם השייק ואחרי שעה אני אוכל פחמימות מורכבות כמו אורז?
זה אפילו אידאלי מבחינתי..
bigbit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 16:48   #5
נתנאל20
חבר חדש

שכל אחד יעשה מה שטוב לו.. זה לא שיש לי פה רווח. פשוט לא אכפת לי לעזור למי שרוצה.. אז נא לא לחפור לי ולנסות להתחכם! תודה
*ולמ שמישהו יוציא 1875 שקל על פחמימה? כי אני שצורך כמויות גדולות מזה וזה עוזר לי להשלמת הפחמימות בתפריט היומי שלי.. זה מספיק לי לחצי שנה ולא מסתכל על הכסף.. מסתכל על איך אנ ינראה וכמה אני משתפר.

תחפשו ערך מלטו דקסטרין או malto dextarin באנטרנט.. תקראו תחכימו, ואולי תבינו על מה אני מדבר..
ישן 19-07-07, 18:16   #6
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:

לא משנה אם אני אוכל 2000 קלוריות מסוכר ענבים או 2000 קלוריות ממטודקסטרין.
זה לא משנה אם הפחממות מורכבות או פשוטות. מה שמשנה זה כמות הקלוריות
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 19-07-07, 18:30   #7
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
לא משנה אם אני אוכל 2000 קלוריות מסוכר ענבים או 2000 קלוריות ממטודקסטרין.
זה לא משנה אם הפחממות מורכבות או פשוטות. מה שמשנה זה כמות הקלוריות

תגיד לי מה אתה ליצן? מה שמשנה זה הקלוריות? בוא אני יתן לך דוגמה.. אתה מגיע ל5000 קלוריות ביום? נניח.. תאכל קילו ציפס מה הבעיה מזה משנה מאיפה הקלוריות?! העיקר הקלוריות לא?

מחשבה מצחיקה ושגויה.. אתה אומר שאין ערך עליון וגבוה יותר לפחמימות מורכבות מפחמימות פשוטות? או מפחמימה מורכבת לסוכר? גם מטעמי בריאות.. (שלא מענינות את רובכם בטח.. בלי להעליב) וגם מטעמי אחוזי שומן.. ועוד סיבות רבות..
ישן 19-07-07, 18:38   #8
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
תגיד לי מה אתה ליצן? מה שמשנה זה הקלוריות? בוא אני יתן לך דוגמה.. אתה מגיע ל5000 קלוריות ביום? נניח.. תאכל קילו ציפס מה הבעיה מזה משנה מאיפה הקלוריות?! העיקר הקלוריות לא?

מחשבה מצחיקה ושגויה.. אתה אומר שאין ערך עליון וגבוה יותר לפחמימות מורכבות מפחמימות פשוטות? או מפחמימה מורכבת לסוכר? גם מטעמי בריאות.. (שלא מענינות את רובכם בטח.. בלי להעליב) וגם מטעמי אחוזי שומן.. ועוד סיבות רבות..
זה לא משנה מאין באות הקלוריות. לא משנה אם אתה אוכל מזון נקי, או ג'אנק.
מטעמי בריאות זה דבר אחר, אבל מלטודקסטרין לא בהכרח בריא יותר מסוכר ענבים.

אגב, תפסיק לדבר באוויר ותביא סימוכין. אם אתה אומר שאני טועה, תוכיח.
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 19-07-07, 18:47   #9
Vin diesel
מושעה

ציטוט:
אני שוקל 103-104 ק"ג ואוכל 728 ג' פחמימות ליום, ומקבל מזה 2912 קלוריות רק מפחמימות! ולא משמין
בלי שום קשר לפוסט שפתחת יש מצב שאתה מעלה תמונה של הגוף שלך?סתם להתרשם...
Vin diesel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 19-07-07, 21:32   #10
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Vin diesel
בלי שום קשר לפוסט שפתחת יש מצב שאתה מעלה תמונה של הגוף שלך?סתם להתרשם...
אני יחשוף את עצמי על הבמה בIFBB השנה.. או בנאבא שנה הבאה.. בנתיים מעדיף שלא!.
ישן 19-07-07, 23:48   #11
Vin diesel
מושעה

ציטוט:
אני יחשוף את עצמי על הבמה בIFBB השנה.. או בנאבא שנה הבאה.. בנתיים מעדיף שלא!.
תחשוף גוף לא ביקשתי פנים.
Vin diesel מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-07-07, 10:38   #12
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ההרכב הכימי של הפחמימה לא אומר כמעט כלום לגביה. אם האינדקס הגליקמי לא כלכך רלוונטי לאדם הממוצע בנוגע לבחירת סוג הפחמימה, אז על אחת כמה וכמה דבר שרירותי כמו מספר הקשרים הכימיים שמרכיבים אותה. זו טעות נפוצה בגישה תזונתית, שיכולה לעשות יותר נזק מתועלת.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 20-07-07, 18:23   #13
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
ההרכב הכימי של הפחמימה לא אומר כמעט כלום לגביה. אם האינדקס הגליקמי לא כלכך רלוונטי לאדם הממוצע בנוגע לבחירת סוג הפחמימה, אז על אחת כמה וכמה דבר שרירותי כמו מספר הקשרים הכימיים שמרכיבים אותה. זו טעות נפוצה בגישה תזונתית, שיכולה לעשות יותר נזק מתועלת.
אבל למי שכן מבין בתזונה ומרכיב לעצמו תפריט באמת כמו שצריך אז זה כן משנה לו האינדקס הגליקמי של הפחמימה.. הכוונה הוא ידע לשחק עם זה מתי צריך אינדקס גליקמי גבוהה ומה ההשפעות שלו ולהפך.

אבל תעזבו! באמת שלא הבנתם למה באתי לפה.. לא באתי לפה לענימני מסחרה..! אלא כדי לעזור למי שצריך ולפי דעתי המלטו באמת עוזר לי להגיע לרמת פחמימות מורכבות כמו שהגוף שלי צריך כי מאוכל אני כבר לא מסוגל.. לא באתי לפה כדי שיחפרו לי כל מיני אנשים שחושבים שהם פרופסורים כי יודעים כמה ג' חלבון יש בביצה. בלי להעליב!
ישן 20-07-07, 19:09   #14
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
אבל למי שכן מבין בתזונה ומרכיב לעצמו תפריט באמת כמו שצריך אז זה כן משנה לו האינדקס הגליקמי של הפחמימה.. הכוונה הוא ידע לשחק עם זה מתי צריך אינדקס גליקמי גבוהה ומה ההשפעות שלו ולהפך.

אבל תעזבו! באמת שלא הבנתם למה באתי לפה.. לא באתי לפה לענימני מסחרה..! אלא כדי לעזור למי שצריך ולפי דעתי המלטו באמת עוזר לי להגיע לרמת פחמימות מורכבות כמו שהגוף שלי צריך כי מאוכל אני כבר לא מסוגל.. לא באתי לפה כדי שיחפרו לי כל מיני אנשים שחושבים שהם פרופסורים כי יודעים כמה ג' חלבון יש בביצה. בלי להעליב!
צודק אחי. צריך לאכול נקי. הרבה ירקות אורגניים, חלבון רזה כמו חזה עוף, קוטג', טונה במים (חס וחלילה לא בשמן, כי זה מאוד משמין). פחממות מורכבות ולא פשוטות כמו שיבולת שועל, פריכיות אורז, תפו"א וכו'. ולשתות רק מים או מיצים טבעיים. ככה אתה תעלה במקסימום שריר ומינימום שומן, לא משנה כמה אתה אוכל.
הכי טוב להמנע מחטיפים, עוגות וכל מיני דברים משמינים כאלה שיש בהם פחממות פשוטות. הם לא בונים שריר ורק משמינים. תזונה זה הכי חשוב אחי. אל תשכח שצריך לאכול נקי ולאכול כל 3 שעות ארוחות קטנות כדי להמנע מפירוק שריר. לפני השינה עדיף לאכול ארוחה עם חלבון איטי ושומן שיאיט את הספיגה של החלבון וככה אתה תמנע מפירוק שריר בצום של הלילה. גם עדיף להמנע מפחממות לפני השינה, כי זה ישר ילך לשומן.

bro4life!
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 21-07-07, 07:04   #15
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
צודק אחי. צריך לאכול נקי. הרבה ירקות אורגניים, חלבון רזה כמו חזה עוף, קוטג', טונה במים (חס וחלילה לא בשמן, כי זה מאוד משמין). פחממות מורכבות ולא פשוטות כמו שיבולת שועל, פריכיות אורז, תפו"א וכו'. ולשתות רק מים או מיצים טבעיים. ככה אתה תעלה במקסימום שריר ומינימום שומן, לא משנה כמה אתה אוכל.
הכי טוב להמנע מחטיפים, עוגות וכל מיני דברים משמינים כאלה שיש בהם פחממות פשוטות. הם לא בונים שריר ורק משמינים. תזונה זה הכי חשוב אחי. אל תשכח שצריך לאכול נקי ולאכול כל 3 שעות ארוחות קטנות כדי להמנע מפירוק שריר. לפני השינה עדיף לאכול ארוחה עם חלבון איטי ושומן שיאיט את הספיגה של החלבון וככה אתה תמנע מפירוק שריר בצום של הלילה. גם עדיף להמנע מפחממות לפני השינה, כי זה ישר ילך לשומן.

bro4life!
לא הבנתי מה הקשר בין מה שאמרת למה שאני אמרתי אבל לא חשוב..
קודם כל פחמימות פשוטות כן בונות שריר.. רק שמי שיאכל רק פחמימות פשוטות או אפילו מספיק שרוב התפריט שלו יהיה פחמימות פשוטות יזכה להשמנה..!
מה חלבון רזה וטונה במיים.. בטח ובטח שצריך לאכול שומן.. המקור הקלורי השני במספרו בעליה במסה הוא השומן אחרי הפחמימות..! אם תמנע משומן בצורה שתארת יהיה לך חסר קלוריות כדי לעלות בצורה מקסימלית.. באוף סיזן אני אוכל הכל מהכל.. לא מתחשב בכלום גם רהיטים אני אוכל חח בחיטוב זה כבר משהו אחר לגמרי.. אבל לא לשכוח שגם בחיטוב צריך לצרוך כמות מסוימת של שומן..! כמובן שצריך לשאוף להגיע למצב שרוב הפחמימות בתפריט היומי שלך יהיו פחמימות מורכבות ככה תעלה מקסימום.. עם מינימום אחוזי שומן. ולהמנע מפחמימות לפני השינה? טעות גדולה! פחמימות בזמן שינה לא פחות חשובות מהחלבון שאתה דואג להכניס! אנשים נוטים לחשוב שרק חלבון בונה להם תשריר.. אוכלים כל היום חלבון חלבון חלבון חלבון חלבון.. אם יהיה חסר להם פחמימו תבגוף.. אז הגוף יקח להם גם תחלבון לתפקיד של פחמימה כדי לספק אנרגיה. הפחמימות לא פחות חשובות מהחלבון בכלל הנושא הזה!
ישן 21-07-07, 12:32   #16
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
לא הבנתי מה הקשר בין מה שאמרת למה שאני אמרתי אבל לא חשוב..
קודם כל פחמימות פשוטות כן בונות שריר.. רק שמי שיאכל רק פחמימות פשוטות או אפילו מספיק שרוב התפריט שלו יהיה פחמימות פשוטות יזכה להשמנה..!
מה חלבון רזה וטונה במיים.. בטח ובטח שצריך לאכול שומן.. המקור הקלורי השני במספרו בעליה במסה הוא השומן אחרי הפחמימות..! אם תמנע משומן בצורה שתארת יהיה לך חסר קלוריות כדי לעלות בצורה מקסימלית.. באוף סיזן אני אוכל הכל מהכל.. לא מתחשב בכלום גם רהיטים אני אוכל חח בחיטוב זה כבר משהו אחר לגמרי.. אבל לא לשכוח שגם בחיטוב צריך לצרוך כמות מסוימת של שומן..! כמובן שצריך לשאוף להגיע למצב שרוב הפחמימות בתפריט היומי שלך יהיו פחמימות מורכבות ככה תעלה מקסימום.. עם מינימום אחוזי שומן. ולהמנע מפחמימות לפני השינה? טעות גדולה! פחמימות בזמן שינה לא פחות חשובות מהחלבון שאתה דואג להכניס! אנשים נוטים לחשוב שרק חלבון בונה להם תשריר.. אוכלים כל היום חלבון חלבון חלבון חלבון חלבון.. אם יהיה חסר להם פחמימו תבגוף.. אז הגוף יקח להם גם תחלבון לתפקיד של פחמימה כדי לספק אנרגיה. הפחמימות לא פחות חשובות מהחלבון בכלל הנושא הזה!

פחממות ושומנים כשלעצמם לא בונים שריר. שריר נבנה מ-חלבון + אנרגיה. לא משנה מאיפה האנרגיה הזאת תבוא.
למה אתה אומר שאם רוב הפחממות שלי בתפריט יהיו פשוטות אני אשמין?
סינטרקס
סיינטרקס
ישן 21-07-07, 10:10   #17
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

איך פחמימה עוזרת בזה שהיא מורכבת? מה אכפת לי אם זה פולימר של גלוקוז או מונומרים?

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-07, 04:15   #18
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
איך פחמימה עוזרת בזה שהיא מורכבת? מה אכפת לי אם זה פולימר של גלוקוז או מונומרים?
צריך להיות אכפת לך
ישן 21-07-07, 12:12   #19
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ועוד שאלה...

איך במצב של בקרה קלורית (נלך לקראתך וגיד שגם עם בקרה ניוטריאנטית), הפשטות בהרכבה הכימי של הפחמימה מוביל להשמנה יותר מפחמימה שהרכבה הכימי מסורבל יותר?.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-07-07, 04:26   #20
נתנאל20
חבר חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
ועוד שאלה...

איך במצב של בקרה קלורית (נלך לקראתך וגיד שגם עם בקרה ניוטריאנטית), הפשטות בהרכבה הכימי של הפחמימה מוביל להשמנה יותר מפחמימה שהרכבה הכימי מסורבל יותר?.
כשתדבר בצורה שכולם יבינו מה שאלת אני יענה לך כמו שצריך.. שלא תנסו לעשות עליי פה פוזות.. עם אותם מילים יפות "בקרה ניוטריאנטית" וכד'.. (סתם ככה.. כוונתך הייתה על בקרה של שומנים וחלבונים..).
תשאל בשפה שכולם יבינו אנ יענה לך בשפה שגם את תבין.
תגובה