ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 26-05-09, 18:42   #21
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כללי:: מקס
חדר כושר: מתנ"ס עוזיאל
שלח הודעה דרך ICQ אל Max90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tal_s צפה בהודעה
תגיד ההורים שלך מקבלים פיצועים מדורקס? כל פעם אתה בה ביציאות מפגרות .. ניראה לי אפילו לא קראת את ההודעה שלי , או שהבנת הנקרא שלך שואפת ל0
אין קשר בית רצועות לחגורה? .. המטרה אותה מטרה לנטרל שריר מסוים מפעולה או לפחות לעזור לו משמעותית ברצועות זה האמות ובחגורה זה הרחב ביטני שמייצב את הגב ושומר על לחץ תוך ביטני
אמרתי בתגובה שלי למתאמנים מתקדמים ואתה עכשיו בא ואומר את מה שהדגשתי .. קיצר עזוב לך תעשה חיטוב או משהו ישחיף.. סיימתי לתקן אותך גם ככה משהו לא יצא מזה
לא משנה

נערך לאחרונה על ידי Max90kg, 26-05-09 בשעה 18:42. סיבה: לא משנה
Max90kg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-05-09, 18:47   #22
bored2death
חבר פעיל

כללי:: תלמיד

הוויכוח הזה הוא אינסופי
מיד יבואו אנשים שיתמכו בחגורת גב ויבואו אנשים שלא תומכים בחגורות ורצועות (חבל שדה סאן בבאן...)
בכל מקרה בסוף כולם יגיעו לאותה מסקנה
בשלב מסויים כן רצוי להשתמש בחגורה אבל זה רק במשקלים מתקדמים ביותר
ישן 26-05-09, 20:02   #23
barakav
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

חדר כושר: Pride

אני לא עובד עם חגורה ואני מרים יותר מרוב הכותבים פה. ברמת העקרון מבחינה בריאותית חגורה יותר מזיקה מעוזרת. במצבים מסוימים היא עוזרת לשפר ביצועים, אבל גם כשאתם מרימים משקלים כאלה שבהם היא יכולה להוות יתרון היא בדרך כלל לא תעזור ואפילו תזיק מבחינה בריאותית.

http://www.israelbody.com/showthread...358#post821358
לוג האימונים שלי.

שיא נוכחי ל5 חזרות בבנץ - 145 ק"ג .
barakav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 26-05-09, 23:01   #24
omeruri
חבר מתחיל

אתה תרגיש זה תופס לך את הגב ויהיה לך קשה להתכופף
omeruri מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-09, 15:18   #25
tommybilt53
חבר פעיל

אתה מפספס. תקרא את הPDF של מקגיל
http://www.nsca-lift.org/HotTopic/do...s%20-%20V3.pdf

לא כל כך הצלחתי להבין (כולל רוב האנגלית במאמר) מה הוא רוצה מעצמו שמישהו יסביר תכוונה שלו.
tommybilt53 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-09, 17:32   #26
tommybilt53
חבר פעיל

אני ראיתי את רוני קולמן באימונים שהוא מתאמן עם חגורת גב כמעט באופן קבוע בכל אימון שלו...

מצד שני הרבה בו דוגלים להתאמן ללא חגורה So What the XXXX i need to understand from that

מישהו חייב לפתור תבעיה הזאת אחת ולתמיד ולהסתכל על הנושא הזה בעיניים באופן אובייקטיבי ולהסביר את התופעה הבלתי מוסברת הזאת.

יש בודי-בילדרים שמבינים לא פחות ממקגיל ומתאמנים עם חגורות גב אז לפני שמבלבלים ת'מוח צריך לקחת בחשבון את המקצוענים שמתאמנים עם חגורה.

יש פה מישהו שיכול לענות על זה בצורה מסודרת...
ישן 05-06-09, 17:48   #27
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כשאתה מתאמן ברמת מתחיל אתה לא צריך חגורה. כשאתה ברמת מתקדם (יש פה בפורום אולי 2-3 אנשים שנמצאים ברמת "מתקדם") כבר יותר רצוי לעבוד עם חגורה אפילו בתרגילים כמו בנץ' פרס.
ישן 07-06-09, 02:43   #28
tommybilt53
חבר פעיל

Max75 מה זה אומר רמת מתחיל בשבילך ומה זה מתקדם תגדיר בקשה.

ודרך אגב למתחילים אין סיכונים שהם לא צריכים חגורה כמו שאתה אומר
ישן 07-06-09, 06:36   #29
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

מתחיל זה אחד שיכול לעלות במשקלי העבודה מאימון לאימון ותוכנית לינארית היא הפתרון בשבילו. מתאמן מתקדם זה אחד שמיצא את רוב הפוטנציאל הגנטי שלו וכבר לא יכול לעלות במשקלי העבודה כמו מתאמן מתחיל
ישן 07-06-09, 17:33   #30
tommybilt53
חבר פעיל

גם מתקדם אם אכילה נכונה ואימונים טובים עדיין אפשר להתקדם לא באותה מהירות אבל אפשר... נכון?
ישן 07-06-09, 20:58   #31
tommybilt53
חבר פעיל

Max תסתכל על מה שאמרתי מקודם באשכול אני הגדרתי את זה שונה אבל על אותו עקרון, והיו פה חלק שהמשיכו לדגול להתאמן ללא חגורה ככה שלא חידשת ת'כלס משהו חדש שלא נאמר.

אתה ועוד הרבה מדברים בכללי ת'כלס בלי להבין את העניין הפיזיולוגי בגוף ולכן רוב הדברים שנאמרים פה הם חירטוטים של אנשים ששמעו ממישהו שאמר מהסבתא שלי... ואני לא מקבל ולומד ומסיק מסקנות מכאלה במיוחד לא בעניין של בטיחות כמו חגורת אימון.

שימו לב ותפעילו ת'שכל הפעם קצת כנראה שלא הבנתם את השאלה והדילמה האמיתית מה שאנשים ובודיבילדרים עושים אני יודע וראיתי בגלל זה אני שואל את השאלה הזאת :
אני יסביר את השאלה שוב בצורה מפורטת יותר זה דורש הקדמה קצרה - ברגע ששריר מתעייף אז הוא מתעייף וזה לא משנה אם אתה מרים 100kg או 200kg עייפות זה עייפות לכן לא שייך לומר באיזה רמה המתאמן או כמה משקל הוא מרים מהסיבה ההגיונית והמתבקשת שזה לא משנה המשקל זה הכל יחסי לגופו ולכן לקראת סיום התרגיל אני חוזר לא משנה אם הוא ביצע 10 חזרות עם משקל גבוה או נמוך ברגע שהמתאמן לקראת סיום התרגיל השריר אמור להיות עייף ברוב המקרים כדי להשיג את התוצאה המתבקשת, וזה אומר שבשני המקרים בשלב הזה של התרגיל שני סוגי המתאמנים נמצאים לכאורה באותה רמת סיכון פציעה מכיוון שאין קשר לכמה משקל הוא נושא אלא לדרגת העייפות של השריר (תאמינו לי שגם 50kg יכולים לעשות נזק בלתי הפיך בגב).
לכן לפי ההסבר הזה שהוא תואם לעובדות הפיזיולוגיות אני יכול להבין שאלה ששמים חגורה כנראה עובדים בעצימות גבוה ביחס לגופם ולכן זה דורש חגורה כדי להשיג הגנה מקסימלית.
ואלה שלא שמים חגורה כנראה לא עובדים בעצימות גבוה כל-כך ולכן פחות מתבקש חגורה במקרים אלו.
זאת מסקנתי האישית שהגעתי אליה לפי עובדות שקראתי על הפיזיולוגיה של הגוף.

עכשיו אחרי שהסברתי לכם את המסקנות שלי שמישהו יסביר אם הוא חושב אחרת ואני מוכן לשמוע דעה של כל אחד אבל שיודע מה הוא מדבר...
ולגבי המאמר של zaltan שצירפת שמישהו אולי יעזור להסביר מה רשום שם. תודה לכל העוזרים.
ישן 08-06-09, 15:35   #32
tommybilt53
חבר פעיל

נו מה נסגר לאף אחד אין תשובות יותר לזרוק דיבורים וללכת גם אני יודע כל מי שטוען אחרת שיחזור לאשכול וינמק פיזיולוגית למה הוא חושב אחרת.... ח'ברה ממתין לתשובות תודה לכל המשיבים והמשתתפים בדיון...
ישן 10-06-09, 17:40   #33
tommybilt53
חבר פעיל

זה לא רציני פה אבל בלי להעליב שאלו אתכם שאלה קצת רצינית עם הסברים הגיונים לפי הפיזיולוגיה וברחתם כל עוד נפשכם בכם.... מה נסגר איתכם איפה כל האלה שטענו שחגורה זה לא טוב שיחזרו לאשכול ויתמודדו עם העובדות שהצבתי לפניהם... ויענו מקסימום תגידו שטעיתם או תוכיחו שאני טועה לא יקרה כלום תאמינו לי... טוב תלוי איך אתם מתאמנים...
ישן 11-06-09, 13:44   #34
barakav

1. לענף קוראים ביומכניקה ולא פיסיולוגיה ואנחנו מתבססים על מחקרים ולא על מה שסבתא שלנו אמרה לנו. תקרא את הדף של מקגיל מתחילת הנושא.

2. יש הרבה סוגים של עייפות ברמה התאית בשריר, כשהמתאמן לא מרים הרבה יחסית למשקל הגוף שלו מדובר בדרך כלל בהפעלה של מנגנוני הגנה שמונעים ממנו לגרום נזק. לדוגמא, מתאמן מתחיל מתקרב פחות למצב שבו כיווץ השריר יכול לגרום נזק פיסי לעצם או לגרום נזק שיפגע ברצועות הקולגן או הגידים(איזה אחד מהם כבר תלוי במהירות התנועה),כי מערכת העצבים גורמת לו להגיע לכשל מוקדם יותר בניגוד למתקדם שאצלו היא תעצור רגע לפני שרצפטור המתח במפרק מאותת לה שהגיד אוטוטו נקרע.

ככל שהרמה שלך עולה ואתה מרים יותר יחסית למסת השריר שלך אז הגוף משחרר את מנגנוני ההגנה הללו ואתה קרוב יותר להפצע. אתה גם תלוי יותר ברקמות המתות ופחות בסרקומרים ופסי הz כי לרוב לוקח להן יותר זמן להסתגל למאמץ ויש יותר סיכוי שהן ישארו מאחור כשהשריר יכול להרים משקלים גבוהים יותר.

זאת הסיבה שיש הבדל בין כשל במשקלים נמוכים לגבוהים.

לוג האימונים שלי.

ישן 11-06-09, 23:12   #35
tommybilt53
חבר פעיל

barakav ההסבר שנתת הוא פיזיולוגי לחלוטין, ולא ביומכני ברור שיש הפעלה מכנית של הגוף לתנועה אבל אנחנו מדברים על כשל של השריר לייצב את העמידה וזה בהחלט נושא גם פיזיולוגי ולא רק ביומכני.

אם הבנתי אותך נכון אתה אומר שבמשקלים גבוהים ברמת מתקדם רצוי ואף חובה לשים חגורת גב עקב סיכון מוגבר לפציעה.

ההסבר שלך הוא יפה ללא ספק אבל אמרת משקלים "גבוהים" זה לא אומר לי הרבה כי אין לי יכולת לדעת כמה משקל הוא סכנה גבוה יותר וכמה משקל פחות.
לגבי המאמר של מקגיל לא הסתדרתי עם השפה כל כך.

בכל זאת אפשר להגדיר אולי מתי מומלץ להשתמש אם בכלל ומתי לא להשתמש בחגורת גב?

נערך לאחרונה על ידי tommybilt53, 11-06-09 בשעה 23:20.
ישן 14-06-09, 11:23   #36
barakav

אתה מניח כאן שחגורה באמת עוזרת בכל מצב, הבעייה שיש על העניין הזה ויכוח. הדף של מקגיל מזכיר כמה מחקרים שמדברים על כך שחגורות יכולות להעלות את הלחץ על החוליות בגב התחתון במצבים מסוימים ולהוריד אותו במצבים אחרים, בהתאם למבנה הגו של האדם וסוג החגורה(טענות בספרות המדעית, החברות שמשווקות אותה לא מספרות לך את זה). החגורה אמורה לחקות את הפעולה של שרירי הבטן, הבעייה שהפעולה שלהם היא לא מגבילה ברובם המוחלט של המקרים ויש גם גורמים אחרים כמו עלייה בלחץ דם שיכולה להיות מסוכנת אצל חלק מהאוכלוסייה.

לדעתי עד שאתה לא מתקרב לרמה תחרותית בתרגילי הרגליים, אין סיבה לגעת בהן וגם אז עיקר העזרה שלהן מגיעה בהקשר לשיפור ביצועים אצל אנשים מסוימים, יותר מאשר תועלת בריאותית. לתרגילים אחרים בכלל אין הצדקה.

לוג האימונים שלי.

תגובה