ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פיתוח גוף תחרותי

פיתוח גוף תחרותי בפורום זה יהיו שיחות על תחרויות, אירועים, ומפתחי גוף בארץ ובעולם.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 15-05-11, 14:09   #81
ניגרי ענק
מנהל מקצועי - פיתוח גוף תחרותי

הסמל האישי שלניגרי ענק

כללי:: אביב עומר
גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb
עוסק ב:: כתב עיתונות. כמו סופרמן

ליה אלבז:

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

כל עוד שלא עלית לבמה, לפחות פעם אחת, לא עשית דבר וחצי דבר בספורט הזה

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010
ניגרי ענק מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 14:21   #82
Gaga1234
חבר פעיל

דעה שלי על קטגורית הנוער זה היה ממש ממש צמוד לדעתי הרמה של שני המתחרים דני ואלירן הייתה רמה מטורפת שלא ראו בנוער הרבה זמן..
לדעתי האישית לא הגיע לדני להפסיד לאלירן אפשר להגיד שלכל אחד מהמתחרים האלה היה תיתרון והחסרון שלו
דני היה פחות יבש אבל יותר גדול ברגלים ובגב .. ואלירן היה יותר יבש אבל יותר גדול בידיים קצת ואני מאמין שזה הסיבה שהוא ניצח בסופו של דבר..
בכל מקרה באמת באמת שכל הכבוד על התחרות והיוזמה רמה גבוה מאוד!
שיהיה בהצלחה לאיגוד הזה בהמשך!.
Gaga1234 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 15:05   #83
Big_D
חבר פעיל

הסמל האישי שלBig_D

חדר כושר: PUNCH

ישן 15-05-11, 15:09   #84
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

גיל:: מר ישראל 2013 ibff, מקום 3 מר יוניברס 2015 ibff, מקום 5 לונדון פרו 2018 בקטגוריית משקל בינוני ifbb

מורגן אתה פסיכופת!
באק דאבל בייספס של קטגוריית 90 בוגרים, כמו כלום.

ההבדל בין ספורטאי מתחרה(בכל רמה) לבין חובבן(בכל רמה) זה כמו ההבדל בין עזה לתל אביב: אין מקום להשוות

אני מעריך כל מתאמן, אני מעריך יותר את מי שמתמיד ומתקדם, אני מעריך הכי הרבה את מי שמעז- ומתחרה

סגן מר ישראל עד 82 קילו 2011, מר הצפון 2005 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2006 סגן מר ישראל עד 75 קילו 2010
ישן 15-05-11, 15:13   #85
Big_D
חבר פעיל

הסמל האישי שלBig_D

הפאדיחה עם השירים.....חח

ישן 15-05-11, 15:38   #86
Big_D
חבר פעיל

הסמל האישי שלBig_D

איזה רגל של בהמה!!

ישן 15-05-11, 16:07   #87
YYY
Banned

יש לי שאלה, למה בילדרים מרשים לעצמם לעשות צ'יט אחרי תחרות?
YYY מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 16:14   #88
DaSpider
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי musanony צפה בהודעה
תמונה של לאון ואולגה (אשתו?) שהייתה מרת ישראל, משנת 2003 . היא התחרתה השנה בפיטנס.

חחח דווקא אותו הכרתי בפורומים ואתרים רוסיים בנושא, מעגניב שאחרי כל השנים אני שומע על מעלליו בתחרויות בארץ
DaSpider מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 16:22   #89
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

כל הכבוד למני אלבז, מקום 3 והופעה מכובדת בתחרות ראשונה שלו.

ישן 15-05-11, 16:28   #90
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

זה ילד זה: דניק מפגין גנטיקה אלוהית בגב:

ישן 15-05-11, 16:33   #91
shay_323
חבר פעיל

הסמל האישי שלshay_323

חדר כושר: L&F

ציטוט:
פורסם במקור על ידי yyy צפה בהודעה
יש לי שאלה, למה בילדרים מרשים לעצמם לעשות צ'יט אחרי תחרות?
למה???????? כי הם קורעים ת'תחת כמה חודשים אם לא כל השנה ובמיוחד בימים שלפני אז מגיע להם. ועוד איך מגיע להם.
ואני לא חושב שזה צ'יט הם פשוט מחזירים לגוף את מה שמנעו ממנו הרבה זמן.
ישן 15-05-11, 16:33   #92
Big_D
חבר פעיל

הסמל האישי שלBig_D

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ניגרי ענק צפה בהודעה
זה ילד זה: דניק מפגין גנטיקה אלוהית בגב:

אין מה להגיד חוץ ממרשים
ישן 15-05-11, 16:55   #93
Magic
חבר פעיל

הסמל האישי שלMagic

מני אלבז שיחק אותה. לפי דעתי יכל לקחת אפילו ראשון..
Magic מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 16:59   #94
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

לפי דעתי מני צריך לקחת שנתיים של מאסה טובה קריעת תחת כמו שצריך והוא יגיע לכל קטגוריה ברמה פסיכית לגמרי

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 16:59   #95
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

מני רחוק מאנטון שנות אור כרגע, ואני בטוח שהוא יודע את זה. מקום שלישי זה יפה מאוד עבורו, לפעם ראשונה.
לגבי הצ'יט, צ'יט אחד אחרי תחרות זה נוהג שמתאים אולי למי שמתכונן לעוד אחת בטווח קצר.
מפתח גוף אחר שסיים את העונה, חייב לעצמו לפחות שבועיים של אכילה בלי חשבון, ומי שלא עושה כן פשוט מאמלל את עצמו לחינם.

ישן 15-05-11, 17:08   #96
dmiftah
חבר פעיל

אני האמת מסכים עם זה שאנטון לקח מקום ראשון,אמנם נכון יש לו צדדים חלשים והרגליים שלו באמת נראות חלשות יחסית ביחס לשאר המתמודדים,אבל הוא הגיע אשכרה עם פסים בתחת ובשייפ לא מהעולם הזה
dmiftah מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 17:19   #97
NAC ישראל
חבר פעיל

הסמל האישי שלNAC ישראל

סיכום קצר של האליפות הארץ מאת סטס סטרוזברג, נשיא האיגוד "NAC 2011":
מבטא דעת הנשיא והשופטים אז ככה,הכול לפי הסדר:
1. מסטרס - הייתה מיוצגת ע"י אתלט בודד,אבל איזה משובח! קבלו את אלכס סטוקנוב,יושב ראש ועד השופטים שמתכונן לאליפות העולם "NAC 2011" והתחרות הייתה בשבילו אבן דרך ע"מ להעריך נכון את השייפ שהוא נמצא בו 3 שבועות לפני האירוע המרכזי. ד"א זאת תחרות אחרונה בשבילו, שמסכמת קריירה בת יותר מ 20 שנה, אחרי התחרות העולמית הוא מפסיק להתחרות ומקדיש את מאמציו לטיפוח וקידום של האיגוד "NAC ISREAL".
בנוגע לשייפ - פלג גוף עליון מפואר, מעט לא מוכן, אבל גם לא היה צורך לעשות פיק לתחרות ארצית ע"מ להגיע לשיא באליפות העולם. פלג גוף תחתון, יחסית לטורסו, בפיגור אבל אני חושב שלמרות זאת יש לו סיכויים ריאליים בקטגורית מסטרס מעל גיל 50 באליפות העולם בלוקסמבורג. בקיצור, בשביל בן 51 הוא נראה פנטסטי.
2. ג'וניורס עד גיל 21 - ללא ספק הפייבוריט בקטגוריה היה אלירן מורגן - בלאנס מרהיב בין פלג גוף תחתון לטורסו, הדחיסות ועומק השריר בלתי רגילים לאתלט שבקושי מלאו לו 18 אביבים גרמו לכל השופטים פה אחד לזכות אותו בתואר הנחשק וזאת התחרות השלישית שלו...
במקום השני התמקם דני קגנוביצ'-תושב ב"ש,בן 18- עוד בר מזל גנטי שלפי הפרופורציות הוא עוד יותר מעניין מאלירן-חגורת כתפיים עצומה, מות של בלרינה, באלנס מצוין בין פלג גוף עליון תחתון, רגליים ענקיות ושרירים ארוכים ויפים במיוחד פלוס הצגה בלתי רגילה באסטטיקה ויכולת פוזינג מעולים לנוער. לאלירן הוא הפסיד רק בדחיסות נקודות בודדות. אבל בהתחשב שההכנות לאליפות לקחו לו רק 10 שבועות באחוז שומן גבהה יחסית ההתקדמות וההישג שלו פשוט בלתי רגילים. כל השופטים החליטו שזהו אתלט עם פוטנציאל גבוהה ביותר ותוך כמה שנים יהפוך למתחרה שקשה מאד להביס.
מקום שלישי לקח מני בלדב, חבר של אלירן, זוהי התחרות השלישית שלו, התקדמות מטורפת אבל מעט יחסית בשר לגובה שלו, חייב להוסיף וכאשר זה יקרה – לך תדע לאן יגיע.
3. קדטים עד גיל 23 – קטגוריה חלשה יחסית, ללא פייבוריט ברור. במקום הראשון התמקם לו נתן גרסין, בן 23 מראשון לציון, תחרות ראשונה בשבילו ושייפ דורש מקצה השיפורים מצד אחד,מצד שני הקיפים לא רעים בשביל קדטים ופרופורציות יפות...היה נראה מועדף על אחרים בקטגוריה.
במקום השני זכה וובה זולוטורוב מבאר-שבע . מה אני יגיד...פשוט העניק ניצחון לנתן ללא מלחמה, הפסיד בהצגה גרועה ופוזינג אינפנטילי, הוא היה הכי מוכן מבחינת דחיסות ויובש ופרופורציות הכי יפות בקטגוריה, אבל לא הצליח להפגין את זה. לא החזיק בפוזות, במיוחד רגליים, לא הציג רוח קרב וכריזמה. אני מקווה יעשה שיעורי בית לפעם הבאה.ילמד מהניסיון וישפר את מיקומו בקטגוריה בתחרות באוקטובר.
במקום השלישי- איתיאל שפירא,פעם ראשונה בחייו הצליח להציג שייפ תחרותי אמיתי. חסר מאסה כללית ופרופורציות לא הכי מתאימות לתחום, אבל בהתחשב שהוא התחיל להתחרות לא מזמן-התקדמות מכובדת בשבילו. אני מצפה לראות אותו יותר מאסיבי ובאיכות טובה.
רבים שואלים שאלות חודרות לגבי האתלט שדורג רבעי בקטגוריה – מרדכי ביטון מירושלים. איך יכול להיות שספורטאי פעמיים אלוף הארץ לא התברג לשלישיית הגמר – ואני אסביר: הוא לא היה בשייפ שיא והפוזינג היה טעון שיפור. עטור תארים זה יפה, אבל לא מספיק רק זה בשביל הגביע, תואר מגיע רק להכי טוב...
ביטון מתכונן כעת לאליפות העולם בלוקסמבורג ואליפות הארץ גם לא הייתה מתוכננת בשבילו בשיא השייפ. יש לו עוד 3 שבועות להתכונן,אז בוא ניתן לו הזדמנות וזמן ואני בטוח שהוא יעשה את המיטב.
4. אטלטיק קלאס עד 175 ס"מ – קטגוריה הכי המונית ,אני יציין רק את שלישיית הגמר. הראשון בפער ברור לקח מוטי הרוש –אלוף של השנה שעברה, הגיע יבש כנגב ומוכן 100% ולמרות שהפרופורציות היו פחות טובות לעומת אחרים, הצליח לעבור את דמיטרי שטיינגרט שהגיע פחות מוכן וזכה במקום השני –תוצאה מאד יפה בשביל פעם הראשונה והשופטים דיברו על כך שבמידה ויגיע מוכן לפעם הבאה ,לעבור אותו יהיה קשה מאד.
סוגר את שלישיית הגמר שי מוניס –פרופורציות מדהימות, אבל שייפ לא לאירוע הנ"ל. בגלל זה מקום שלישי.
5. פיטנס נשים - לצערנו רק מתחרה בודדת ,אלופת הארץ בעבר אולגה קשלמן.
6. אטלטיק קלאס מעל 175 - פה נפתחה חזית אכזרית בין שרון בן שדה למיכאל רטינסק. התחרות הייתה צמודה מאד,שניהם צברו ניקוד זהה ולכן נקראו לסבב השוואות נוסף ובו הוחלט להעניק ניצחון למיכאל בהפרש של נקודה אחת. שרון היה מוכן יותר טוב ממיכאל, רוטינה מעולה שהלהיבה את הצופים ואת השופטים, אך יחד עם זאת פוזינג נוראי, למרות שברוב הפוזות יכול להיות עם מיכאל שווה או אפילו טוב יותר. כן,יכול להיות...
לעומת זאת מיכאל עבד בכל הכוח,לא הרפה לרגע פלוס פרופורציות מדהימות. הוא צריך להיות יותר דחוס ויבש ואז לא יהיה כלפיו שום טענות או ספקות. פוטנציאל נדיר.
7. אבסולוט אטלטיק – מיכאל נגד מוטי...מוטי היה מוכן הרבה יותר ממיכאל אבל הפסיד בפוזינג ופרופורציות, אז מיכאל מקום ראשון. ברכות לאלוף,לקח הביתה 4 אלף שקל ופרסים אחרים.
8. ביקיני.....מממממממממממממממממממ.....קטגוריה "הכי טעימה".... לראשונה מאז התחרויות בארץ בכל האיגודים היה כל כך הרבה מתחרות וברמה. בכתר האלופה זכתה ז'אנה אוליאנובה בת 23 מראשון. הקטגוריה הזאת כאילו נתפרה עליה במיוחד. כל השופטים פה אחד העניקו לה מקום ראשון.גוף מפואר ,פוזינג ברמה,כל מהחבילה הנדרשת כדי לזכות.
במקום השני תמר קולומייץ,אלופת שנה שעברה בפיטנס,השנה החליטה להיכנס לקטגוריית ביקיני ולשם כך צמצמה משמעותית את מסת שריר המפוארת וקיבלה קווים רכים יותר.בהתחשב שהיא אימה לשלושה ילדים-השיג מרשים!!! ברכות.
במקום השלישי –אינה גורינה ,בהתחשב שזאת התחרות הראשונה שלה – השיג שלה ניתן לחשב כהצלחה. ובכלל כל המשתתפות היו מדהימות ביופיים וצוות שופטים הזיע לא מעט כדי לבחור בשלישיית הגמר.
9. בודיבילדינג עד 175 - קטגוריה פשוט אטומית,לא חושב שבעשור האחרון היה הרכב מתחרים כה חזק. פשוט לא יאומן-יורי חיימסקי,אלוף האלופים של שנה שעברה הוכתר ראשון. כל השופטים העניקו לו יתרון בפה אחד. משנה שעברה הוסיף עוד בשר משובח ונהיה יותר קטלני למרות הפציעה ומצב מסובך בתחום העבודה שלו. באלנס מצוין בין טורסו לרגלים, סופר פרזנטציה ,כריזמה ,פשוט אלוף האלופים! תענוג רב לצפות בספורטאים ברמה כזו על הבמה בארץ.
סגן אלוף בקטגוריה זו הוכרז לאוניד קשלמן פשוט הפתיע אותי בהתקדמות בשייפ בשנה שעברה. הוסיף המון גב, נהיה דחוס יותר, עמוק יותר. מתחרה הכי מוכן בכל הארוע. אבל זה לא הספיק כדי לעקוף את יורי – הפסיד קודם כל ברגליים ובפרזנטציה . מקווה לראות אותו בתחרות הבאה יותר גדול ואיכותי. במקום השלישי אולג מינקובסקי שלא התחרה 12 שנה והחליט לעשות קם באק. ספורטאי מעולה עם רקורד מרשים. פרופורציות הכי מעניינות לטעמי. מעט חסר רגליים, אבל לא בולט במיוחד. לא היה מוכן עד הסוף, כנראה בגלל ההפסקה הארוכה. חושב שנראה אותו לא פעם בשייפ מעולה. המקום הרביעי, לפי הניקוד, הגיע ליאור צרפתי. ספורטאי טוב עם פוטנציאל טוב. לולי קטגוריה כה קשה יכל לעמוד הרבה יותר גבוהה, באלאנס מעולה בין טורסו לרגליים, פרופורציות מתאימות, היקפים נכבדים, מעט לא מוכן, אבל זוהי רק התחרות השנייה שלו - ציון טוב מאד.
10. קטגורית בודיבילדינג מעל 175 - במקום הראשון אנטון קולומייץ, פייבוריט בולט, היה הכי מוכן, יבש ודחוס. הפסיד מעט לאנטולי ריבקינד בפרופורציות שזכה במקום השני. אנטון היה יותר טוב בהשוואות במיוחד בפוזות אחוריות. אנטולי לא החזיק טוב פוזות אחוריות, ולמרות שהיה בשייפ הכי טוב שלו מאי פעם זה לא הספיק - איכות שונה. עליו לתקן את הפוזינג ולהוסיף איכות- יוכל את הקטגוריה בלי מלח. מאד מוכשר. סוגר שלישיה- מני אלבז. הגיע לא מוכן עד הסוף, אבל פרופורציות מעולות וההקיפים זיכו אותו במקום בגמר.רוטינה יוצאת דופן.
11. קטגוריית אלוף האלופים - פה יורי הוכתר ראשון פה אחד שוב. שחקן מליגה אחרת, איחולים וברכות הכי חמות שלי. דרך אגב, איים להגיע פעם הבאה עוד יותר גדול ויבש.
12. זוגות (קטגוריה חדשה בארץ) - כזוג המלכותי של הבודיבילדינג הישראלי הוכתרו אנטון ותמר קולומייץ-קלינה טים. ברכות ואיחולים.

אני רוצה להודות לנותני חסות, אשר בזכותם התאפשר אירוע כה מרהיב.
ממש חגיגה לחובבי התחום. אני מזכיר שהתמיכה של הספונסרים אפשרה להעניק פרסים כספיים שלא נראו בתחום עד כה- אלף שקל לכל קטגוריה. 3 אלף שקל לאלוף האלופים באטלתיק ו5 אלף בבודיבילדינג. מעבר לכך בפרסים מפוארים אחרים.
• חברת באלנס נוטרישן –יבואנים של אינטראקטיב ואקסטרים. רוב הספורטאים השתמשו בהכנות הגלוטמין וחומצות אמינו מבית אינטראקטיב.
• רשת ישראל בודי – רשת מובילה בתחום תוספי מזון לספורטאים וייעוץ מקצועי לספורטאים.
• חברת"סיטי-תוספי מזון" יבואנים של מותגים מובילים בתחום, חומצות אמינו וbcaa של אולטימייט נוטרישן שימשו רבים מזוכים בתחרות.
• חברת "וויטרופין נוטרישן" – מותג ישראלי לתוספי מזון איכותיים לספורטאים שמגנים על תוצרת כחול-לבן. ליין שורפי שומן ששימשו את הספורטאים שלנו בשלבים מתקדמים של הדיאטה תחרותית.
• משרד פרסום "שביט" –דאג לפוסטרים איכותיים של התחרות
• מלון "דליה" אילת – העניק 5 חבילות נופש למתחרות באירוע. המלון הרשמי של האיגוד.
• חברת "ספורט ג'ולרי" –יצרנית תכשיטים אקסקלוסיביים לכל ענף ספורט מכסף טהור- מתנה אולטימטיבית לחובבי התחום.
• מועדון כושר "פרייד" – בית חרושת לאלופים - במהלך ההכנות התאפשרו פגישות יעוץ ואימונים משותפים לחברי האיגוד ללא כל תשלום ומשמש בית חם ומרכז המקצועי לפיתוח הגוף בארץ.

בשם האיגוד אני רוצה להודות מקרב לב למר מיקי רוזנברג – מנהל מחלקת הספורט עיריית אשדוד.
תודות על עבודת שטח קפדנית למזכיר האיגוד – אנטון קולומייץ,יועצת יחסי ציבור – ליה אלבז,עוזרים אישיים-איתיאל שפירא ומיכל פבצוב.
המון תודה,חברים,לולי עזרה שלכם –לא היינו מצליחים.

נשיא האיגוד מר סטס סטרטזברג.
NAC ישראל מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 17:48   #98
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

פירוט מאלף!
יפה מאוד ומכבד את הספורטאים שרוצים ללמוד ולהשתפר.
אגב אני מנסה לחשוב איך היו מנמקים לי באיגוד שלי את השוד והאונס משנה שעברה, נניח: "שלומי הציג פרופורציות איומות, מעולם לא עשה סקוואט אחד והוא חושב שלאנ'ץ זה שם של דג, ותאומים זה סרט של ארנולד, אבל היה לו סיפור אישי קורע לב וחשבנו שזה יכול גם להיות מחווה הומוניטרית מרגשת וגם להצטלם טוב לכמה עיתונים מקומיים באשקלון, אנחנו גדולים וצודקים הלא כן"?

ישן 15-05-11, 17:50   #99
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ניגרי ענק צפה בהודעה
פירוט מאלף!
יפה מאוד ומכבד את הספורטאים שרוצים ללמוד ולהשתפר.
אגב אני מנסה לחשוב איך היו מנמקים לי באיגוד שלי את השוד והאונס משנה שעברה, נניח: "שלומי הציג פרופורציות איומות, מעולם לא עשה סקוואט אחד והוא חושב שלאנ'ץ זה שם של דג, ותאומים זה סרט של ארנולד, אבל היה לו סיפור אישי קורע לב וחשבנו שזה יכול גם להיות מחווה הומוניטרית מרגשת וגם להצטלם טוב לכמה עיתונים מקומיים באשקלון, אנחנו גדולים וצודקים הלא כן"?
תעבור לנאק

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 15-05-11, 17:51   #100
ניגרי ענק

הסמל האישי שלניגרי ענק

בנושא הזה אני עושה רק מה שטוב לאינטרסים שלי, עם כל הכבוד.
אגב בנאבא לא יעזו לנסות לזיין אותי בתחת פעם נוספת, זה אני מבטיח לך.

תגובה