ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 25-05-09, 07:31   #1
tommybilt53
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלה: חגורת גב להרמת משקולות

יש לי שאלה בנוגע לחגורה להרמת משקולות:
ואני פונה למבינים פה בתחום כי שמעתי כל מיני דעות על חגורות גב שונות למיניהם.
עד כמה שאני יודע קיימים 2 מידות רוחב לחגורות גב להרמת משקולות רחבה וצרה.

1) ואני רוצה לדעת מה ההבדל בין החגורה הצרה לרחבה? מה נחשב למקצועי יותר, ובשביל מה יש את הבדלי הרוחב האלה?

2) מה החומר הנוח והעדיף ביותר שממנו עשויה החגורה?

3) ואיפה ניתן לרכוש חגורת גב מקצועית להרמת משקולות?

כל עצה או ניסיון לעזור התקבלו בברכה
tommybilt53 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 10:28   #2
omeruri
חבר מתחיל

שמע אחי אין אין כל כלך השאלה אם מה אתה מרגיש נוח אתה יכול למדוד ליראות מה תופס לך את הגב טוב אני משתמש עם הצרה זה נוח לי אתה יכול ליקנות ממגה ספורט וחנויות ספורט אחרות
omeruri מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 10:38   #3
tommybilt53
חבר פעיל

מה אני אמור להרגיש שזה תופס את הגב? ,ודרך אגב מה הגובה שלך?
ישן 25-05-09, 10:54   #4
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

כללי:: מקס
חדר כושר: מתנ"ס עוזיאל
שלח הודעה דרך ICQ אל Max90kg

רצוי לעבוד עם חגורת גב כמה שפחות (אני משתמש בחגורה רק במיליטרי פרס).
לגבי שאר השאלות שלך זה לא ממש משנה לדעתי. תקנה חגורה שמתלבשת עליך טוב.
Max90kg מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 13:40   #5
tommybilt53
חבר פעיל

מצטער לבשר לך אבל אתה טועה להפך רצוי להשתמש בחגורת גב, בכדי למנוע פציעות וכאבים.
אני לא יודע איזה תרגילים אתה עושה אבל ברוב התרגילים החופשיים רצוי מאוד חגורה.
ישן 25-05-09, 13:42   #6
Masquerade
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלMasquerade

כללי:: אורי
עוסק ב:: חייל ב8200
חדר כושר: אוניברסיטת תל אביב

לא לא בקשה אל תפתחו תדיון הזה, זה כאב לעיניים להתחיל את זה שוב.

1. אני מעדיף רחב.
2. זה עור כזה, קשיח.. יש של בשגל.
3. כמו שאמרתי, אני קונה בבשגל, זה קרוב לקניון איילון. יש שם גם מגהספורט ליד.
ישן 25-05-09, 13:59   #7
tommybilt53
חבר פעיל

הדיון בנושא הזה היה בעבר? אם כן לאיזה מסקנה הגעתם?
אני לא מדבר רק על קנייה בארץ כי בארץ לא מצאתי חנויות של ציוד בטיחות מקצועי למתאמנים במשקולות , יש אופציה גם להזמין מחו"ל, הבעיה רק שאי אפשר למדוד ולהרגיש את החגורה בזמן הקנייה וזה חסרון גדול.

שמירה על בריאות המתאמן הוא נושא חשוב מאוד לשמירה על המפרקים לטווח הקצר והארוך בפרט, ישנו ציוד נוסף גם לשמירה על המפרקים של הברכיים בזמן סקוואט חזק ועל מפרקי הידיים בזמן ביצוע תרגילים במשקלים כבדים סתם שתדעו.....
בארה"ב יש מודעות חזקה בנושא גם התוצאות בהתאם... כמעט ואין מתאמן רציני שם שלא משתמש בציוד הנ"ל.
ישן 25-05-09, 14:04   #8
Masquerade
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי שלMasquerade

כללי:: אורי
עוסק ב:: חייל ב8200
חדר כושר: אוניברסיטת תל אביב

הציוד שיש בבשגל הוא טוב מאוד.. הבעיה היא לא עם הציוד שיש, אלא אם הציוד שאין (סטרפס ורצועות לברכיים שבקושי אפשר להשיג בארץ). החגורות שלהם טובות מאוד.
הדיון הזה היה פה כבר כמה פעמים, יש תומכים ויש מתנגדים, המתנגדים גם יסבירו לך איך החגורה פוגעת בך, זה פשוט לרוץ במקום הדיונים האלה.
בכל מקרה m טיפה גדול עליי (בחור הכי קטן שלו) וההיקף מותניים שלי בסביבות ה65סמ, ככה שלהיקף כזה צריך s (חוץ מזה שבכל מקרה אתה יכול לחורר עוד חורים).
ישן 25-05-09, 14:23   #9
tommybilt53
חבר פעיל

אשמח לשמוע תגובות מחברים שטוענים שזה פוגע בגב, ולגבי המסקנה שהגעת אלייה "לרוץ במקום" לא הייתי ממהר להסיק כי יכול להיות שהאנשים עם הידע האמיתי עוד לא ראו את האשכול הזה אני אומר שווה לחכות.
ישן 25-05-09, 15:09   #10
סאראמאגו
חבר פעיל

תראה את האשכול הזה:
http://www.israelbody.com/showthread...E7%E2%E5%F8%FA
סאראמאגו מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 15:15   #11
R1s7ur3T
חבר פעיל

כללי:: איגור
עוסק ב:: עובד

תקשיב אחי, להשתמש בחגורה זה טוב ואין פה שום דבר פסול.
עובדה שכל הבאדיבילדרים הכי גדולים, כמעט בכל תרגיל משתמשים בחגורה וברצועות.
ככה שלא יזיינו לך את השכל, כל אחד פה מנסה לצאת הכי הארדקור שאפשר.
"תחזק את האחיזה", "הגב שלך מתחלש ככה", "הכושילירבאק שלך נוזל כתוצאה מהחגורה עם הרצועות"

תעשה מה שנוח לך וטוב לך ותנסה להפחית ככל האפשר פגיעה בגוף שלך!
בהצלחה אחי!
R1s7ur3T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 17:50   #12
tommybilt53
חבר פעיל

קראתי את הקישור שנתת לי סאראמאגו תודה....
בכל אופן לא הייתי פוסל את מה שאומרים שעדיף בלי חגורה מכיוון שבמידה מסוימת הם צודקים שמתאמן צריך לפתח ולסגל לעצמו אחיזה חזקה ועמידה (גו) נכונה, יציבה, וחזקה עם הזמן כיוון שיש לזה יתרונות לפיתוח השרירים המייצבים ויתרונות אחרים נוספים ללא ספק בכלל, והחגורת גב והציוד עזר מעכב ומפריע לפיתוח השרירים האלו ללא ספק אבל זה תלוי.

לעומת זאת אני רואה ועוד אחרים רבים מתאמנים מתקדמים ומקצועיים כאחד משתמשים בחגורת גב וציוד עזר נוסף, שמסייע באימונים שלהם.

אז עדיין נשארה השאלה מה הם לא מבינים.......?

נראה לי כנראה שאין מנוס משימוש בחגורת גב וציוד עזר נוסף במשקלים ועומסים כבדים כנראה שזה תלוי ברמת עומס מכיוון שאם כל הכבוד לפיתוח השרירים המייצבים בגו ולאחיזה החזקה שנשפר עם הזמן באימון משקולות גם לגוף כנראה יש את המגבלות שלו.
אל תשכחו נקודה נוספת שככל שהעומס גדול יותר לקראת סיום התרגיל השרירים נחלשים עד כמעט התשה מוחלטת מה שאומר חוסר יכולת של השריר לבצע את תפקידו גם למייצבים... ובדיוק בזמן הזה נכנסת לתפקיד חגורת הגב שמסייעת לשמור על גב ישר ויציב גם לקראת סיום התרגיל (נקודת המשבר), כנ"ל כל ציוד העזר הנוסף.
וזה מסייע במניעת פציעות ופגיעות.....

אבל בכל אופן זאת מסקנתי האישית ואני מעדיף לשמוע עדיין דעות נוספות אם יש בעניין או דעות חלוקות ומקורות נוספים בנושא.
ישן 25-05-09, 17:57   #13
סאראמאגו
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tommybilt53 צפה בהודעה
קראתי את הקישור שנתת לי סאראמאגו תודה....
בכל אופן לא הייתי פוסל את מה שאומרים שעדיף בלי חגורה מכיוון שבמידה מסוימת הם צודקים שמתאמן צריך לפתח ולסגל לעצמו אחיזה חזקה ועמידה (גו) נכונה, יציבה, וחזקה עם הזמן כיוון שיש לזה יתרונות לפיתוח השרירים המייצבים ויתרונות אחרים נוספים ללא ספק בכלל, והחגורת גב והציוד עזר מעכב ומפריע לפיתוח השרירים האלו ללא ספק אבל זה תלוי.

לעומת זאת אני רואה ועוד אחרים רבים מתאמנים מתקדמים ומקצועיים כאחד משתמשים בחגורת גב וציוד עזר נוסף, שמסייע באימונים שלהם.

אז עדיין נשארה השאלה מה הם לא מבינים.......?

נראה לי כנראה שאין מנוס משימוש בחגורת גב וציוד עזר נוסף במשקלים ועומסים כבדים כנראה שזה תלוי ברמת עומס מכיוון שאם כל הכבוד לפיתוח השרירים המייצבים בגו ולאחיזה החזקה שנשפר עם הזמן באימון משקולות גם לגוף כנראה יש את המגבלות שלו.
אל תשכחו נקודה נוספת שככל שהעומס גדול יותר לקראת סיום התרגיל השרירים נחלשים עד כמעט התשה מוחלטת מה שאומר חוסר יכולת של השריר לבצע את תפקידו גם למייצבים... ובדיוק בזמן הזה נכנסת לתפקיד חגורת הגב שמסייעת לשמור על גב ישר ויציב גם לקראת סיום התרגיל (נקודת המשבר), כנ"ל כל ציוד העזר הנוסף.
וזה מסייע במניעת פציעות ופגיעות.....

אבל בכל אופן זאת מסקנתי האישית ואני מעדיף לשמוע עדיין דעות נוספות אם יש בעניין או דעות חלוקות ומקורות נוספים בנושא.

אתה מפספס. תקרא את הPDF של מקגיל
http://www.nsca-lift.org/HotTopic/do...s%20-%20V3.pdf
סאראמאגו מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 20:15   #14
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סאראמאגו צפה בהודעה
אתה מפספס. תקרא את הpdf של מקגיל
http://www.nsca-lift.org/hottopic/do...s%20-%20v3.pdf
היה צריך להביא את זה על ההתחלה בלי כל הזיוני שכל...
חגורה זה ציוד מיותר שלא צריך כמעט להשתמש בו אלה אם אתה פוארליפטר. יש תרגילים נדירים כמו מיליטרי פרס שהלחץ שלהם על הגב התחתון גדול ולכן מומלץ להשתמש בחגורה (אין לי רפרנס לזה המאמנת שלי אמרה לי אז אם למישהו יש משהו שיקטול את זה אני מכבד)
ישן 25-05-09, 20:27   #15
tal_s
חבר פעיל

הסמל האישי שלtal_s

חדר כושר: גו-אקטיב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי max75kg צפה בהודעה
היה צריך להביא את זה על ההתחלה בלי כל הזיוני שכל...
חגורה זה ציוד מיותר שלא צריך כמעט להשתמש בו אלה אם אתה פוארליפטר. יש תרגילים נדירים כמו מיליטרי פרס שהלחץ שלהם על הגב התחתון גדול ולכן מומלץ להשתמש בחגורה (אין לי רפרנס לזה המאמנת שלי אמרה לי אז אם למישהו יש משהו שיקטול את זה אני מכבד)
עוד פעם התחלנו עם זיבולי שכל?
tal_s מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-09, 20:28   #16
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tal_s צפה בהודעה
עוד פעם התחלנו עם זיבולי שכל?
אולי פשוט תגיד את מה שיש לך להגיד במקום לזיין ת'שכל ואז לצאת מהאשכול?
ישן 26-05-09, 02:10   #17
tal_s
חבר פעיל

הסמל האישי שלtal_s

אתה אומר שחגורה זה מיותר .. ואז אומר שמדריכה אמרה שזה כדאי במיליטרי פרס אז אתה שם אותה?
קיצר חגורה כמו רצועות אחיזה ורצועות לפרק יד זה ציוד שבדרך כלל משמש מתאמנים מתקדמים וכמו כל דבר צריך לדעת איך ומתי להישתמש
אני למשל בדדליפט לא סובל להשתמש לא ברצועות ולא בחגורה אפילו שאני עובד עם משקלים מכובדים (4 פלטות+) אבל בבנט אובר אני חייב רצועות בשביל למצות את השריר למרות שאני עובד עם חצי משקל מדדליפט... אתה לא יכול לפסול או להגיד משהו רק כי קראת את זה איפושהוא ואני אומר לך את זה בפעם המיודע כמה

נערך לאחרונה על ידי tal_s, 26-05-09 בשעה 02:14.
ישן 26-05-09, 07:22   #18
Max90kg
חבר פעיל

הסמל האישי שלMax90kg

ציטוט:
פורסם במקור על ידי tal_s צפה בהודעה
אתה אומר שחגורה זה מיותר .. ואז אומר שמדריכה אמרה שזה כדאי במיליטרי פרס אז אתה שם אותה?
קיצר חגורה כמו רצועות אחיזה ורצועות לפרק יד זה ציוד שבדרך כלל משמש מתאמנים מתקדמים וכמו כל דבר צריך לדעת איך ומתי להישתמש
אני למשל בדדליפט לא סובל להשתמש לא ברצועות ולא בחגורה אפילו שאני עובד עם משקלים מכובדים (4 פלטות+) אבל בבנט אובר אני חייב רצועות בשביל למצות את השריר למרות שאני עובד עם חצי משקל מדדליפט... אתה לא יכול לפסול או להגיד משהו רק כי קראת את זה איפושהוא ואני אומר לך את זה בפעם המיודע כמה
נחמד אתה מנסה לצאת חכם בכך שאתה מדבר "מנסיון אישי". בכל מקרה זה מעניין לי את הזין איפה אתה משתמש ברצועות ואיפה לא. ואין קשר בין רצועות לחגורה מהבחינה שבגללה יש את המתנגדים לחגורה, הרצועות סה"כ מגבילות את העבודה של האמה ועוזרות לך באחיזה. חוץ מזה אני אמרתי שחגורה זה ציוד מיותר שלא צריך ברוב התרגילים אלה אם אתה פוארליפטר ואתה הכללת. למרות שנכון שאם אתה בודיבילדר מתקדם ועובד עם משקלים גדולים גם שם חגורה יכולה להועיל ביותר מתרגיל אחד
ישן 26-05-09, 13:43   #19
tommybilt53
חבר פעיל

ח'ברה הנושא כרגע בבדיקה וכל אחד יכול לשאול ולומר את טענותיו ומחשבותיו כפי הבנתו וזו זכותו של כל אחד.
בואו נשמור ביחד על תרבות הדיבור והשיחה ונכבד אחד את השני כמו שכל אחד היה רוצה גם שיכבדו אותו.
ישן 26-05-09, 18:37   #20
tal_s
חבר פעיל

הסמל האישי שלtal_s

ציטוט:
פורסם במקור על ידי max75kg צפה בהודעה
נחמד אתה מנסה לצאת חכם בכך שאתה מדבר "מנסיון אישי". בכל מקרה זה מעניין לי את הזין איפה אתה משתמש ברצועות ואיפה לא. ואין קשר בין רצועות לחגורה מהבחינה שבגללה יש את המתנגדים לחגורה, הרצועות סה"כ מגבילות את העבודה של האמה ועוזרות לך באחיזה. חוץ מזה אני אמרתי שחגורה זה ציוד מיותר שלא צריך ברוב התרגילים אלה אם אתה פוארליפטר ואתה הכללת. למרות שנכון שאם אתה בודיבילדר מתקדם ועובד עם משקלים גדולים גם שם חגורה יכולה להועיל ביותר מתרגיל אחד
תגיד ההורים שלך מקבלים פיצועים מדורקס? כל פעם אתה בה ביציאות מפגרות .. ניראה לי אפילו לא קראת את ההודעה שלי , או שהבנת הנקרא שלך שואפת ל0
אין קשר בית רצועות לחגורה? .. המטרה אותה מטרה לנטרל שריר מסוים מפעולה או לפחות לעזור לו משמעותית ברצועות זה האמות ובחגורה זה הרחב ביטני שמייצב את הגב ושומר על לחץ תוך ביטני
אמרתי בתגובה שלי למתאמנים מתקדמים ואתה עכשיו בא ואומר את מה שהדגשתי .. קיצר עזוב לך תעשה חיטוב או משהו ישחיף.. סיימתי לתקן אותך גם ככה משהו לא יצא מזה
תגובה