ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 24-11-08, 10:41   #1
YossI822
חבר פעיל

הסמל האישי שלYossI822

שלח הודעה דרך ICQ אל YossI822
ברירת מחדל אחרי אימון....?

יש משהו שלא היבנתי, למה צריך לאכול משהו בעל א"ג גבוה אחרי אימון?
וצריך לאכול את זה רק בחיטוב/מסה? (או בשתיהם?)

תודה לעוזרים. (בבקשה לא להביא לי מאמר כי קראתי ולא הבנתי xD)
YossI822 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-11-08, 10:52   #2
adimenia
חבר פעיל

על מנת להחזיר את רמות הגליקוגן בשריר שמתרוקנים לאחר אימון
לגבי חיטוב או מסה?!

אני לא נוהג לעשות את זה בחיטוב בגלל שאני לא מי יודע מה רגיש לאינסולין ובחיטוב אני רוצה להיות כמה שפחות הפרשת אינסולין (אינסולין מקהה את תהליך שריפת השומן lyposis )
adimenia מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-11-08, 10:57   #3
YossI822
חבר פעיל

הסמל האישי שלYossI822

אני עכשיו בחיטוב, אז אחרי אימון אנ-אירובי לא חובה לאכול משהו בעל א"ג גבוה? (איך אתם ממליצים לי?)
ישן 24-11-08, 11:41   #4
adimenia
חבר פעיל

אין דבר כזה חובה אחי יש רצוי עוד פעם גם בחיטוב אפשר לאכול אחרי אימון פחמימה עם א"ג גבוהה

אני אישית לא עושה את בגלל שאני לא מי יודע מה רגיש לאינסולין אבל זה לא אומר שלך זה לא יהייה טוב
ישן 24-11-08, 12:39   #5
G-G
חבר פעיל

הסמל האישי שלG-G

סליחה על השאלה .. מה זה א"ג ??
אני יודע לגבי חלבון מהיר (טונה מגעילה או שייק טעים ) אבל לגבי א"ג .. ?
ישן 24-11-08, 13:44   #6
adimenia
חבר פעיל

אינדקס גליקימי זהו מדד מאכלים מסויימים (דגנים ירקות פירות בשר וכו) משפיעים על רמת הסוכר בדם
ככל שלמאכל מסויים יש אינדקס גליקימי נמוך יותר ככה ההשפעה שלו על רמת הסוכר בדם נמוכה יותר ככל שמאכל משפיע פחות על רמת הסוכר ככה הגוף יפריש פחות אינסולין כדי להחזיר את רמת הסוכר לרמה נורמלית
ישן 24-11-08, 16:08   #7
YossI822
חבר פעיל

הסמל האישי שלYossI822

אם אני לא אוכל מאכל בעל א"ג גבוה אחרי אימון יש לי סחרחורת זה קשור? (או שהסחרחורת ממשהו אחר?)
ישן 24-11-08, 16:14   #8
adimenia
חבר פעיל

לא זה לא קשור אתה התחלת להתאמן לא מזמן נכון?!
ישן 24-11-08, 16:23   #9
YossI822
חבר פעיל

הסמל האישי שלYossI822

לא, אני מיתאמן חצי שנה.
ישן 24-11-08, 16:25   #10
Bono
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי adimenia צפה בהודעה
אין דבר כזה חובה אחי יש רצוי עוד פעם גם בחיטוב אפשר לאכול אחרי אימון פחמימה עם א"ג גבוהה

אני אישית לא עושה את בגלל שאני לא מי יודע מה רגיש לאינסולין אבל זה לא אומר שלך זה לא יהייה טוב
איך אתה יודע אם אתה רגיש לאינסולין?
Bono מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-11-08, 16:25   #11
the animal
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

חדר כושר: גו אקטיב ת"א

אימון גורם לגוף לשחרר הורמון קטבולי (אם אני זוכר נכון זה קורטיזול), כלומר מפרק. אכילת פחמימה בעלת א"ג גבוה מעלה את רמות הסוכר בדם, מה שגורם לגוף לשחרר אינסולין אל תוך מערכת הדם. האינסולין הינו הורמון אנאבולי, כלומר בונה, שאחת מהשפעותיו היא דיכוי הפרשת קורטיזול.
א"ג הוא מידת ההשפעה של מאכל מסוים על רמות הסוכר בדם, כאשר גלוקוז נקבע כא"ג 100 והוא נקודת הייחוס.
לאחד שהגיב פה על חלבונים מהירים. אין חשיבות למהירות הספיגה של החלבון לאחר האימו, ולמעשה חלון ההזדמנויות לאכילת חלבון לאחר האימון הוא גדול פי כמה מחלבו ההזדמנויות להכנסת הפחמימה בעלת א"ג גבוה.
כמו שכבר ציינו לפני הפחמימה גם נועדה למילוי מאגרי הגליקוגן שהתרוקנו במהלך האימון.
יוסי, אתה בחיטוב, חוסר האנרגיה ומהזון עלולים לגרום לסחרחורות לאחר מאמץ.
the animal מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-11-08, 17:05   #12
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the animal צפה בהודעה
אימון גורם לגוף לשחרר הורמון קטבולי (אם אני זוכר נכון זה קורטיזול), כלומר מפרק. אכילת פחמימה בעלת א"ג גבוה מעלה את רמות הסוכר בדם, מה שגורם לגוף לשחרר אינסולין אל תוך מערכת הדם. האינסולין הינו הורמון אנאבולי, כלומר בונה, שאחת מהשפעותיו היא דיכוי הפרשת קורטיזול.
א"ג הוא מידת ההשפעה של מאכל מסוים על רמות הסוכר בדם, כאשר גלוקוז נקבע כא"ג 100 והוא נקודת הייחוס.
לאחד שהגיב פה על חלבונים מהירים. אין חשיבות למהירות הספיגה של החלבון לאחר האימו, ולמעשה חלון ההזדמנויות לאכילת חלבון לאחר האימון הוא גדול פי כמה מחלבו ההזדמנויות להכנסת הפחמימה בעלת א"ג גבוה.
כמו שכבר ציינו לפני הפחמימה גם נועדה למילוי מאגרי הגליקוגן שהתרוקנו במהלך האימון.
יוסי, אתה בחיטוב, חוסר האנרגיה ומהזון עלולים לגרום לסחרחורות לאחר מאמץ.
כל ארוחה תגרום למניעת הפרשת קורטיזול הבעיה אם אינסולין היא שהוא עוצר את תהליך ה lyposis
ובחיטוב אתה רוצה להשתמש בשומן כמקור לאנרגיה כמה שיותר זמן כמו כן כמה שיותר אינסולין מופרש ככה תהליך שריפת השומנים או יותר נכון ניוד השומנים יופסק ליותר זמן למי שהרגישות לאנסולין לא גבוהה זה משמעותי לגבי ספיגת חלסון ופחמימה סינתוז חלבון נמשכת כ 48 מקסימום אני חושב כמובן שלא באותו קצב כך שכן חשוב לצרוך חלבון שנספג מהר כדי לנצל את זה לגבי פחמימה
הספיגה של פחמימה או סינתוז גליקוגן נמשך עד 36 שעות לאחר האימון כמובן שלא באותו קצב ולכן אם אתה בחיטוב אתה צריך לעשות העדפות ובחיטוב המטרה היא לשרוף שומן ולא להתאושש כמה שיותר מהר
ישן 24-11-08, 17:07   #13
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shimonaz1 צפה בהודעה
איך אתה יודע אם אתה רגיש לאינסולין?
זה עניין של ניסיון אחי כמה אתה מכיר את הגוף שלך בדיקת דם יכולה להגיד לך את זה אם אני לא טועה
ישן 24-11-08, 17:08   #14
Bono
חבר פעיל

ציטוט:
זה עניין של ניסיון אחי כמה אתה מכיר את הגוף שלך בדיקת דם יכולה להגיד לך את זה אם אני לא טועה
יש בבדיקת דם "ערכי אינסולין " או משהו אחר שאמור לתת אינדיקציה?
תודה
Bono מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 24-11-08, 18:08   #15
the animal

ציטוט:
כל ארוחה תגרום למניעת הפרשת קורטיזול הבעיה אם אינסולין היא שהוא עוצר את תהליך ה lyposis
ובחיטוב אתה רוצה להשתמש בשומן כמקור לאנרגיה כמה שיותר זמן כמו כן כמה שיותר אינסולין מופרש ככה תהליך שריפת השומנים או יותר נכון ניוד השומנים יופסק ליותר זמן למי שהרגישות לאנסולין לא גבוהה זה משמעותי לגבי ספיגת חלסון ופחמימה סינתוז חלבון נמשכת כ 48 מקסימום אני חושב כמובן שלא באותו קצב כך שכן חשוב לצרוך חלבון שנספג מהר כדי לנצל את זה לגבי פחמימה
הספיגה של פחמימה או סינתוז גליקוגן נמשך עד 36 שעות לאחר האימון כמובן שלא באותו קצב ולכן אם אתה בחיטוב אתה צריך לעשות העדפות ובחיטוב המטרה היא לשרוף שומן ולא להתאושש כמה שיותר מהר
מה שאתה מציין זה האקסטרה של האקסטרה, אתה תשרוף מספיק שומן דרך המינוס הקלורי...
ישן 24-11-08, 19:44   #16
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
מה שאתה מציין זה האקסטרה של האקסטרה, אתה תשרוף מספיק שומן דרך המינוס הקלורי...

מה זאת אומרת אקסטרה של האקסטרה אנחנו עושים חיטוב או שאנחנו עושים חיטוב אין קיצורי דרך אחי
ישן 25-11-08, 00:08   #17
the animal

ציטוט:
מה זאת אומרת אקסטרה של האקסטרה אנחנו עושים חיטוב או שאנחנו עושים חיטוב אין קיצורי דרך אחי
אני מבין למה אתה מתכוון, אבל אני אומר שאם תהיה במינוס קלורי מכובד לאורך היום, זה שהאינסולין יפסיק את תהליך הליפוזיס לא ייפגע בחיטוב.
וגם, אני מעדיף לשמור על מסת השריר שלי ושהחיטוב ייקח קצת יותר זמן
ישן 25-11-08, 08:57   #18
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
אני מבין למה אתה מתכוון, אבל אני אומר שאם תהיה במינוס קלורי מכובד לאורך היום, זה שהאינסולין יפסיק את תהליך הליפוזיס לא ייפגע בחיטוב.
וגם, אני מעדיף לשמור על מסת השריר שלי ושהחיטוב ייקח קצת יותר זמן
רגע אחי בוא נבין משהו אם תשמור על צריכת חלבון גבוהה במהלך החיטוב אתה תשמר מסת שריר
כמובן עד כמה שהגנטיקה שלך מאפשרת זה שתאכל או לא תאכל פחמימה פשוטה אחרי לא עוזר לך בהקשר של שמירה על מסת שריר זה כן יעזור לך בכל מה שקשור להתאוששות ולדעתי זה משני בחיטוב. בחיטוב המטרה היא לא לבנות שריר אלה לשמר שריר ולשרוף שומן.
עכשיו חברה שאינם רגישים לאינסולין (כמוני) תרכים להשתדל לשמור על תהליך ה lyposis בפעולה כמה שיותר זמן לאורך היום אני יכול להעיד על עצמי שהייתה תקופה בתהליך החיטוב שהגוף שלי פשוט ניתקע וכבר הייתי על מאזן קלורי נמוך אם הייתי עם הייתי חותך עוד יותר בקלוריות כבר הייתי נכנס למצב
שבו כבר לא הייתי יכול לתפקד ביום יום עכשיו באותה תקופה אחרי האימון תמיד הקפדתי לאכול פחמימה פשוטה אחרי האימון ברגע שהפסקתי עם זה התחלתי לרדת שוב ויוצר מיזה יכולתי להוסיף קצת קלוריות ועדיין להמשיך לשרוף שומן

בקיצור אחי מה שאני מנסה להגיד זה ששילטה על אינסולין במהלך החיטוב היא הכרחית במיוחד עם אתה לא רגיש לאינסולין
ישן 25-11-08, 11:27   #19
MG_HairHorse
חבר מתחיל

אני אקצר,
בקשר לזה שיש לך סחרחורות, אתה צריך יותר פחמימות(כן, בחיטוב צריך גם פחמימות..)
זה מלווה גם בכאבי ראש? עייפות יתר?
אם אתה בחיטוב ויש לך כוח לזה, אז כל הכבוד
אבל לפני אימון אירובי כדאי לך להכניס לגוף (יותר) פחמימות מורכבות (שמתפרקות לאט בגוף וככה האימון יותר אפקטיבי)
ואחרי אימון תיקח משהו קל..(יוגורט, תפוח - פחמימות פשוטות)
ואז אתה אוכל מה שבא לך..
אבל אני לא תזונאי.. ואם זה לא עוזר לך תעשה בדיקת דם פשוטה או משהו..
---
*כל הכבוד לכם על ההסברים והכל, למרות שאני לא ממש הבנתי
מה זה ליפוזיס?
ואחי,
אם אני לא לוקח 5 פרוסות לחם מחיטה מלאה לפני אימון אירובי אני לא זז
(מצד שני אני עכשיו מצליח לשחות מהר אחרי שהלכתי שוב לקלינית להגדיל מינונים של האוכל)
ואיך האינסולין משפיע על הגוף?
-תודה מראש!!
MG_HairHorse מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 25-11-08, 12:54   #20
adimenia
חבר פעיל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי MG_HairHorse צפה בהודעה
אני אקצר,
בקשר לזה שיש לך סחרחורות, אתה צריך יותר פחמימות(כן, בחיטוב צריך גם פחמימות..)
זה מלווה גם בכאבי ראש? עייפות יתר?
אם אתה בחיטוב ויש לך כוח לזה, אז כל הכבוד
אבל לפני אימון אירובי כדאי לך להכניס לגוף (יותר) פחמימות מורכבות (שמתפרקות לאט בגוף וככה האימון יותר אפקטיבי)
ואחרי אימון תיקח משהו קל..(יוגורט, תפוח - פחמימות פשוטות)
ואז אתה אוכל מה שבא לך..
אבל אני לא תזונאי.. ואם זה לא עוזר לך תעשה בדיקת דם פשוטה או משהו..
---
*כל הכבוד לכם על ההסברים והכל, למרות שאני לא ממש הבנתי
מה זה ליפוזיס?
ואחי,
אם אני לא לוקח 5 פרוסות לחם מחיטה מלאה לפני אימון אירובי אני לא זז
(מצד שני אני עכשיו מצליח לשחות מהר אחרי שהלכתי שוב לקלינית להגדיל מינונים של האוכל)
ואיך האינסולין משפיע על הגוף?
-תודה מראש!!

אני יסביר לך
ברור שאם תצרוך פחמימות לפני אימון בין אם זה אירובי או אנארובי אז הביצועים שלך יהיו יותר טובים
גלוקוז הוא מקור האנרגיה הזמין וטוב ביותר לגוף לעומת שומן שהוא מקור אנרגיה פחות יעיל נכון גם בחיטוב צריך פחמימות אני לא אומר שצריכים להכנס למצב קיטוג'ני אבל בהחלט צריך לצמצם את צריכתם אם תקח לדוגמא 30ג פחמימה לפני אימון אירובי הגוף ישתמש קודם כל באנרגיה הזמינה שהפחמימות האלה מספקות ורק אחרכך יתחיל להפיק אנרגיה ממקורות אחרים כגון שומן ע"י תהליך שניקרא ניוד שומן שזה בעצם פירוק תאי שומן והזרמת חומצות שומניות זמינות לדם ושם הם משמשות לאנרגיה כל התהליך הזה ניקרא lyposis שזה בעצם "תהליך שריפת השומן" בחיטוב אנחנו צריכים או יותר נכון רוצים שהתהליך הזה ימשך כמה שיותר זמן אני לדוגמא עושה אירובי לאחר אימון משקולות כאשר מאגרי הגליקוגן מרוקנים והגוף מתחיל להשתמש בשומן לאנרגיה החיסרון הוא שאתה מרגיש עייף במהלך האימון וחסר אינרגיה כל מה שיש לי להגיד זה לסבול בשקט חיטוב זה סיוט בעיקר מנטאלי אין מה לעשות לגבי כאבי ראש גם לי היה את זה זה עובר אין מה לדאוג
תגובה